Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opanowano pożar kamienicy w centrum Olsztyna

Fot. Facebook M. Rozenkiewicz

Pożar w kamienicy przy Partyzantów w Olsztynie został szybko opanowany przez strażaków. Około godziny 16 ogień pojawił się na poddaszu budynku w pobliżu Komendy Wojewódzkiej Policji.

Prawdopodobnie pożar zaczął się od komina. Z kamienicy ewakuowano 8 osób w tym dwoje dzieci. Nikomu nic się nie stało. Spaliło się około 20 metrów stropu nad najwyższą kondygnacją w budynku.

Cały budynek jest zalany wodą i jego mieszkańcy nie będą mogli na noc wrócić do swoich mieszkań.

Miasto jest gotowe do zapewnienia wszystkim pogorzelcom dachu nad głową w hotelu Relaks przy ul. Żołnierskiej. Na razie nikt z mieszkańców kamienicy objętej pożarem takiej potrzeby nie sygnalizuje, ale jeśli będzie to komukolwiek potrzebne jesteśmy gotowi

– zapewniła rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz.

Strażacy szybko uporali się z ogniem i nie dopuścili, żeby przeniósł się na niższe piętra. Przez kilka godzin na miejscu było jeszcze kilka strażackich zastępów i policjanci. Sprawdzali czy nie ma niebezpieczeństwa ponownego wybuchu ognia.

 

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Olsztyn, Partyzantów, uwaga
Urania później niż planowano. Kiedy zakończy się budowa?

Nowa Urania coraz później. Olsztyński ratusz zgodził się na kolejne przesunięcie terminu zakończenia budowy hali. Nowa Urania początkowo miała być gotowa w lutym bieżącego roku. Już...

Zamknij
RadioOlsztynTV