Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opady śniegu w większości regionu. Na drogach miejscami ślisko

Fot. A. Niebojewska

W woj. warmińsko-mazurskim od rana w czwartek pada przelotnie śnieg. Na drogach pracuje sprzęt do odśnieżania, ale miejscami może być ślisko.

Opady śniegu pojawiły się w czwartek rano nad całym region Warmii i Mazur. Najmocniej pada na zachodzie regionu m.in. w okolicach Olsztyna, Elbląga, Nidzicy, Ostródy, Morąga. Opady przemieszczają się na wschód.

Na drogach krajowych pracuje 41 jednostek sprzętu do odśnieżania dróg i te – jak informuje olsztyński oddział GDDKiA – są czarne i mokre. Z powodu opadów może się jednak zdarzyć, że miejscami na trasach krajowych będzie cienka warstwa śniegu.

Drogi wojewódzkie były w czwartek odśnieżane w okolicach Ostródy i Morąga. Na wielu z nich zalega błoto pośniegowe, na niektórych drogach wojewódzkich i powiatowych w regionie na trasie są jedynie wyjeżdżone dwa czarne pasy, reszta drogi pokryta jest śniegiem.

Według prognoz w czwartek w warmińsko-mazurskim przez cały dzień może przelotnie padać śnieg.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w drogi, GDDKiA, odśnieżanie
Setki kolizji, jeden wypadek śmiertelny. Policja podsumowała weekend

Do 10 wypadków doszło w miniony weekend na drogach Warmii i Mazur. Jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Tragiczny wpadek wydarzył się w powiecie węgorzewskim....

Zamknij
RadioOlsztynTV