Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie obiekty sportowe wznawiają działalność. Sprawdź, na jakich zasadach będzie można z nich skorzystać

fot. A. Podbielska

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie otwiera swoje obiekty. Znów będzie można korzystać z lodowisk, pływalni oraz wypożyczalni sprzętu.

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 obowiązywały przez prawie dwa miesiące. Przez ten czas z obiektów sportowych mogły korzystać wyłącznie kluby zawodowe oraz członkowie kadry narodowej.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił poluzowanie zasad podczas konferencji prasowej 5 lutego. Olsztyński OSiR czekał jednak na opublikowanie rozporządzenia. Ukazało się ono w czwartek, 11 lutego.

Działalność obiektów będzie możliwa jak na razie przez nieco ponad dwa tygodnie – do 28 lutego. Obowiązywać będą określone warunki i reżim sanitarny.

12 lutego otwarte zostaną dwa miejskie lodowiska – jedno w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej (czynne codziennie od 8 do 22, z przerwą techniczną między 13 a 14) oraz na na osiedlu Pieczewo przy ul. Jeziołowicza (czynne od poniedziałku do piątku od 14 do 22, a w soboty i niedziele od 10 do 22). Przed wejściem na taflę konieczne będzie wypełnienie specjalnego formularza. W CRS Ukiel od 12 lutego czynna będzie także wypożyczalnia sprzętu sportowego (codziennie od 8 do 22).
W sobotę 13 lutego zostanie uruchomione Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera. Będzie funkcjonowało jako basen – dostępne będą dwie niecki o długości 25 m oraz basen rozgrzewkowy. Nadal nie będzie można korzystać z części rekreacyjnej i saun. Obiekt będzie czynny w sobotę i niedzielę od 10 do 22, a od poniedziałku do piątku od 6 do 22. Nadal nieczynne będą szatnie i poczekalnia w holu głównym; do obiektu należy wejść w maseczce ochronnej i zdjąć ją dopiero w przebieralni.

Basen przy ul. Mariańskiej w najbliższym czasie będzie funkcjonował jako pływalnia dla klubów sportowych i szkółek pływackich, wkrótce ma być dostępny także dla wszystkich.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport
Ważne punkty Indykpolu AZS-u Olsztyn. Faza play-off coraz bliżej

Indykpol AZS Olsztyn wygrał bardzo ważne ligowe spotkanie z GKS-em Katowice 3:1. Zwycięstwo przybliżyło Akademików do gry w fazie play-off. Już przed meczem było wiadomo, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV