Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie licea i technika ze znakiem jakości „Złota Szkoła”

Fot. II LO w Olsztynie/Facebook

Pięć szkół ze stolicy regionu zyskało znak jakości „Złota Szkoła” przyznawany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. To wyróżnienie dla najlepszych placówek rankingu miesięcznika „Perspektywy”.

Zestawienie najlepszych liceów i techników zostało przygotowane już 22. raz. O miejscu w rankingu decydują wyniki pisemnych egzaminów maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz sukcesy na olimpiadach i konkursach.

Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła i trudno te wszystkie marzenia o szkole idealnej zmieścić w jednym wspólnym zestawieniu

– przyznał przewodniczący Kapituły Rankingu Perspektyw, prof. dr hab. Jan Łaszczyk.

W zestawieniu liceów spośród olsztyńskich szkół najwyżej, na 77. miejscu, sklasyfikowane zostało II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. To awans ze 101. miejsce w poprzednim zestawieniu. Jedna placówka z Olsztyna jest także w pierwszej setce ogólnego rankingu liceów – Technikum nr 7 przy Zespole Szkół Ekonomicznych zajęło 86. pozycję. Te szkoły są jednocześnie liderami w zestawieniu wojewódzkim.

Uzyskany wynik potwierdza wypracowany przez szkołę wysoki poziom. Technikum nr 7 corocznie uzyskuje tytuł Złotej Szkoły i jest w czołówce techników w województwie i kraju. Staramy się więc stworzyć miejsce bezpieczne dla uczniów, miejsce, w którym mogliby rozwijać swoje pasje, znaleźć przyjaciół, wyzwolić kreatywność, otwartość na świat i drugiego człowieka. Nawiązaliśmy współpracę z pracodawcami w regionie, skutkującą nowatorskimi rozwiązaniami w dydaktyce. Realizujemy praktyki zagraniczne i wymiany międzynarodowe. Dbamy o nowoczesne wyposażenie pracowni.

– mówił dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, Stefan Procyk.

Poza II LO oraz Technikum nr 7, tytuł „Złotej Szkoły 2020” w Olsztynie uzyskały jeszcze trzy placówki. To IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie (2. w województwie/103. w ogólnym rankingu liceów), XII LO im. Marii i Georga Dietrichów (3./105.) oraz I LO im. Adama Mickiewicza (5./145.).

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ranking Perspektywy, II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie w pierwszej setce rankingu Perspektywy 2020. Jak wypadły inne placówki?

II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim, w rankingu magazynu Perspektywy. Zobacz na jakich miejscach uplasowały się szkoły z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV