Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie w pierwszej setce rankingu Perspektywy 2020. Jak wypadły inne placówki?

Fot. Facebook II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im K I Gałczyńskiego w Olsztynie

II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim, w rankingu magazynu Perspektywy. Zobacz na jakich miejscach uplasowały się szkoły z całego regionu.

Olsztyńskie II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów – to najlepsze szkoły średnie na Warmii i Mazurach. Najnowszy ranking opublikowało pismo Perspektywy. Kapituła konkursu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Tylko II LO w Olsztynie znalazło się w pierwszej setce najlepszych szkół w Polsce. Pozostałe, które znalazły się na podium zajmują 103. i 105. miejsce. Wszystkie otrzymały tytuł „Złotej szkoły”, który przysługuje liceom zajmującym miejsca od 1 do 200.

Ranking Wojewódzki Liceów 2020 – warmińsko-mazurskie.

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Zobacz Ranking 1000 najlepszych Liceów Ranking Licea Ogólnokształcące 2020.

Magazyn Perspektywy przygotował także ranking najlepszych techników w Polsce. W tym przypadku placówki z Warmii i Mazur wypadły gorzej niż Licea Ogólnokształcące.

Ranking Wojewódzki Techników 2020 – warmińsko-mazurskie.

Ranking Główny Techników 2020 można zobaczyć TUTAJ.

 

Źródło: www.perspektywy.pl/portal/
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w II LO w Olsztynie, uwaga
Podczas awantury zranił nożem partnerkę i dziecko. 29-latek trafił do aresztu

29-letni mieszkaniec Biskupca zranił nożem partnerkę i niespełna dwuletnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy. W jednym z mieszkań na terenie miasta doszło do awantury,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV