Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Zakład Komunalny sprzedany. Nieruchomość oddano za 5 milionów mniej niż planowano

fot. Przemysław Getka

8 milionów złotych zamiast 13 milionów – tyle udało się wynegocjować za sprzedaż Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Po trzech nieudanych przetargach, ratusz sprzedał miejski zakład w postępowaniu pozapublicznym.

Firma, która kupiła Olsztyński Zakład Komunalny już wcześniej startowała w przetargu, ale wycofała się. Jak się okazało, dzięki temu ostatecznie doszło do sprzedaży OZK, tyle że o niższą o 5 milionów złotych kwotę.

Zakład był problemem dla miasta. Od 4 lat, odkąd odpadami komunalnymi zajął się ZGOK,  Olsztyński Zakład Komunalny praktycznie stracił swoje zadania i przynosił straty.

Sprzedaż, zdaniem ratusza, jest więc korzystna a uzyskana kwota będzie częścią wkładu do remontu hali Urania. Opozycyjni radni są natomiast zdania, że taka sprzedaż to niegospodarność miasta.

Nowym właścicielem OZK jest firma Eco-ABC, działająca na rynku od 1992 roku. Posiada m.in. spalarnie odpadów, zajmuje się też transportem odpadów medycznych i weterynaryjnych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00
Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Olsztyn, OZK, środki, Olsztyński Zakład Komunalny, sprzedaż
Ruszył nabór projektów do OBO. Obsługa wniosków i głosowanie będą bardziej przejrzyste

Podobnie, jak w poprzednich edycjach Olszyńskiego Budżetu Obywatelskiego, wnioski z propozycjami zadań do realizacji w przyszłym roku można składać przez internet. Tegoroczny nabór rusza w najbliższy...

Zamknij
RadioOlsztynTV