Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński sąd nie dostał jeszcze oficjalnej informacji o odwołaniu prezesów

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie nie dotarły z Ministerstwa Sprawiedliwości dokumenty dotyczące odwołania prezesów sądów rejonowego i okręgowego – sędziów Macieja Nawackiego i Michała Lasoty.

Rzecznik sądu sędzia Adam Barczak powiedział, że sąd okręgowy nie został w żaden oficjalny sposób poinformowany o odwołaniu prezesów ze stanowisk. Nie wiadomo też, czy odwołani zostali wiceprezesi.

Wczoraj resort sprawiedliwości opublikował wpis na portalu X informujący o odwołaniu prezesów sądów okręgowego i rejonowego w Olsztynie. Dzisiaj PAP dowiedziała się w ministerstwie, że obecnie trwa formalna procedura dotycząca obiegu dokumentów w tej sprawie.

Wniosek o odwołanie sędziów Macieja Nawackiego i Michała Lasoty pozytywnie zaopiniowało wczoraj Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie. Zgodziło się także na odwołanie prezesa sądu w Biskupcu. Nie wyraziło natomiast zgody na odwołanie prezesów sądów w Kętrzynie i Bartoszycach, o co także wnioskował resort sprawiedliwości.

Adam Barczak przekazał, że Sądem Okręgowym w Olsztynie nadal kieruje najstarszy stażem przewodniczący wydziału w tym sądzie sędzia Wacław Bryżys.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Sąd Okręgowy w Olsztynie, Minister Sprawiedliwości, Maciej Nawacki
Jest zgoda na odwołanie części prezesów i wiceprezesów sądów

Michał Lasota odwołany z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, a Maciej Nawacki z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Taką decyzję podjął minister sprawiedliwości Adam...

Zamknij
RadioOlsztynTV