Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska księgarnia przekłada zaplanowane spotkania


Olsztyńska „Książnica” tymczasowo odwołała wszystkie zaplanowane na grudzień imprezy i spotkania.

– Grudzień to miesiąc szczególny, obserwujemy wzmożony ruch, dlatego zmieniamy nasze plany – wyjaśniła Monika Połujańska z „Książnicy”.

Nie odwołujemy, a przekładamy. Nie chcielibyśmy podjąć tego ryzyka – dużo klientów, spotkania, to mogłoby być niebezpieczne.

00:00 / 00:00

To też dostosowanie do nowych obostrzeń związanych z pandemią, na które zareagowały także szkoły i przedszkola – dodała Połujańska.

Dwa przedszkola i trzy szkoły odmówiły przyjścia, choć spotkania odbywałyby się w godzinach lekcyjnych, do południa, gdy jest mniejszy ruch. Ale to były decyzje dyrekcji szkół i przedszkoli.

00:00 / 00:00

Od 15 grudnia w Polsce będą obowiązywały kolejne obostrzenia zasad sanitarnych. Czasowo wróci nauka zdalna – uczniowie szkół podstawowych i średnich będą uczyć się w tym trybie w okresie poprzedzającym ferie świąteczne, czyli od 20 do 23 grudnia oraz po Nowym Roku. Do nauki stacjonarnej mają wrócić 10 stycznia.

Szef resortu zdrowia zapowiedział też obniżenie z 50 do 30 procent limitu liczby osób w pomieszczeniach zamkniętych i na imprezach. Limit będzie można przekroczyć, jeżeli przedsiębiorca czy organizator imprezy będzie mógł wykazać, że weryfikuje certyfikaty szczepień.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spotkania
Sztuka w Obejściu. Mieszkańcy kilku wsi otwierają podwórkowo-domowe galerie i organizują koncerty

W podolsztyńskiej gminie Jonkowo trwa Sztuka w Obejściu - impreza, podczas której gospodarstwa agroturystyczne, rzemieślnicze, rękodzielnicze otwierają swe podwoje przed wszystkimi chętnymi. Przygotowaliśmy kilkadziesiąt spotkań, koncertów,...

Zamknij
RadioOlsztynTV