Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Okuniewski: trzeba reaktywować rynek księgarski w Polsce

Jerzy Okuniewski. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Gościem audycji Po Pierwsze Gospodarka był Jerzy Okuniewski, założyciel i wieloletni prezes zarządu spółki Książnica Polska z Olsztyna, obecnie wiceprezes.

Sieć księgarska Książnica Polska to jedna z najstarszych firm na polskim rynku księgarskim. Działa od początku lat 90. Zrzesza ponad 50 księgarni w całym kraju, z czego 21 na Warmii i Mazurach.

Wojciech Chromy rozmawiał z Jerzym Okuniewskim o kurczącym się rynku księgarskim w Polsce. Jak podaje BIG InfoMonitor, w naszym kraju co 3 dni zamykana jest jedna księgarnia. Od 2010 roku z rynku zniknęło około tysiąca księgarni.

Z kolei Biblioteka Narodowa opublikowała raport za 2022 rok, z którego wynika, że aż 62 procent Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki, a to przekłada się na funkcjonowanie księgarń. Jakie są przyczyny zapaści na rynku księgarskim i jak temu zaradzić?

Posłuchaj rozmowy Wojciecha Chromego

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w czytelnictwo, Jerzy Okuniewski, Książnica Polska, księgarstwo
Po które książki olsztynianie sięgali najchętniej?

Olsztyńscy bibliotekarze jak co roku opublikowali listę najchętniej wypożyczanych książek. W minionych 12 miesiącach prym wiodła twórczość Lucindy Riley. Tuż za nią znalazła się Joanna Jax,...

Zamknij
RadioOlsztynTV