Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Olsztyńską choinkę ozdobią bombki jak płatki śniegu

Na choince przed olsztyńskim ratuszem zawisną ręcznie robione bombki. Fot. Łukasz Węglewski

120 ręcznie robionych bombek i białe lampki zawisną na 14-metrowej choince, która stoi przed olsztyńskim ratuszem – zapowiedzieli miejscy urzędnicy i rozpoczęli dekorowanie drzewka.

Na świąteczny klimat trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Po założeniu lampek okazało się, że nie świecą i trzeba było je zdjąć. Ponownie zostaną zawieszane jutro.

Barbara Cały. Fot. Ł. Węglewski

Koronkowe bombki wykonała znana olsztyńska artystka Barbara Cały. Projektując ozdoby inspirowała się płatkami śniegu, dlatego każda bombka jest inna i ma inny wzór. Największa ma średnicę 80 centymetrów:

00:00 / 00:00

Wybierając dekoracje postawiliśmy na lokalność regionu i piękno warmińsko-mazurskich lasów – powiedziała Radiu Olsztyn Renata Domżalska z Wydziału Rozwoju Miasta.

00:00 / 00:00

Ozdabianie choinki przed olsztyńskim ratuszem potrwa do Mikołajek. Wtedy włączone zostaną lampki i pozostałe świąteczne ozdoby na ulicach miasta. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, ratusz, choinka
Filharmonia dla dzieci

Warmińsko-mazurska Filharmonia w Olsztynie po raz trzeci zaprosiła do siebie dzieci i rodziców na przedświąteczny dzień otwarty. Można było poznać warmińskie tradycje ozdabiania choinek, samemu przygotować...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV