Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy rugbyści zbierali krew dla dzieci. Do akcji przyłączyli się inni sportowcy

Fot. A. Piedziewicz

Akcję „Olsztyńscy sportowcy małym ofiarom wypadków” zorganizowali miłośnicy owalnej piłki. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  zbierali krew przede wszystkim dla dzieci.

Rugby Team Olsztyn często angażuje się w akcje charytatywne na rzecz dzieci. W tym roku pomyśleliśmy, że w wakacje – czyli w okresie największego zapotrzebowania  – dobrze będzie namówić sportowców do oddania krwi – mówi Henryk Pach z Rugby Team Olsztyn.

Do udziału w akcji udało się namówić kilkudziesięciu sportowców. Byli rugbyści, piłkarze ręczni, czy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Choć ci ostatni Daniel Pliński i Paweł Woicki przyszli jedynie wesprzeć akcję. – Teraz nie możemy oddać krwi, bo jesteśmy w ciężkim okresie treningowym i mogłoby to odbić się na naszym zdrowiu. Ale to ważne, by oddawać krew, dlatego z Pawłem na pewno przyjdziemy do stacji krwiodawstwa po sezonie – zapowiada Daniel Pliński.

W centrum pojawił się też judoka Maciej Sarnacki. Dla niego był to pierwszy raz. –

Teraz zaczynam bezpośrednie przygotowania startowe przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Jestem w bardzo dobrej formie, więc myślę, że moja krew również jest w bardzo dobrej formie. I przy moich 130 kilogramach wagi oddanie takiej niewielkiej ilości krwi to nic strasznego – mówił.

Akcja z udziałem sportowców zachęciła do przyjścia do stacji krwiodawstwa także osoby, które sportowcami nie są, ale interesują się sportem. Śledzę to, co dzieje się w olsztyńskim rugby, a poza tym staram się regularnie oddawać krew. Dlatego jak usłyszałem o tej akcji, też postanowiłem przyjść – mówi pan Roman, który przyszedł wraz z żoną Martą.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, krwiodawstwo
Na Warmii i Mazurach brakuje ujemnych grup krwi. Latem liczba dawców drastycznie spada

Zero Rh minus i B Rh minus – krwi tych grup brakuje na Warmii i Mazurach. Mało jest również grupy A Rh minus. Wakacje to czas...

Zamknij
RadioOlsztynTV