Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy radni spotkają się z wojewodą w sądzie

sesja Rady Miasta Olsztyna

Olsztyńscy radni chcą spotkać się w sądzie z wojewodą warmińsko-mazurskim. Sprawa dotyczy oświadczenia Rady Miasta w sprawie budowy elektrociepłowni i spalarni odpadów przez olsztyński MPEC.

W styczniu radni przyjęli stanowisko popierające inwestycję, ale w kwietniu wojewoda je zakwestionował, twierdząc, że Rada nie ma prawa wyrażać opinii w takiej formie.

W środę 30.04. radni zdecydowali, że zaskarżą rozstrzygnięcie wojewody do sądu administracyjnego, informuje przewodniczący Rady Jan Tandyrak:

00:00 / 00:00

A prezydent Piotr Grzymowicz dodaje, że nie chodzi tylko o prawniczy spór, lecz sprawa ma również bardzo praktyczny wymiar w kontekście rozmów z firmami mającymi budować elektrociepłownię i spalarnię.

00:00 / 00:00

Przekonanie potencjalnych inwestorów jest o tyle istotne, że obiekt ma powstać nie jako inwestycja wyłącznie miejska, ale w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. (Andrzej Piedziewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, sąd, Grzymowicz, rada, Mpec
Radny odpowie przed sądem

Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz znieważenie policjanta i strażnika miejskiego odpowie przed sądem olsztyński radny miejski Jarosław Sz. Prokuratura Olsztyn - Południe skierowała do sądu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV