Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy radni podjęli decyzję w sprawie cen odbioru śmieci

W Olsztynie  zostaną podwyższone stawki za odbiór śmieci. Uchwałę w tej sprawie przegłosowała Rada Miasta.

Cena odbioru odpadów jest w Olsztynie połączona z ilością zużywanej wody. Radni zdecydowali, że od stycznia, za każdy zużyty metr sześcienny wody trzeba będzie zapłacić 11 zł 10 gr za odbiór odpadów. Obecnie jest to 9 zł 70 gr.

Jeszcze więcej zapłacą osoby, które śmieci nie segregują. Stawka wzrosła o 4 zł i 20 gr do 33 zł 30 gr, także za metr sześcienny zużytej wody miesięcznie. O ponad złotówkę wzrosną też koszty jednorazowego opróżnienia pojemnika o różnych pojemnościach.

Jednocześnie zwiększone zostały ulgi: dla rodzin wielodzietnych – z 6 do 7 zł miesięcznie za każdego członka rodziny z danej nieruchomości. Większa będzie też zniżka dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy sami kompostują bioodpady – z 50 groszy za metr sześcienny zużytej wody miesięcznie, do 60 groszy.

Ratusz tłumaczy, że wyższe stawki za wywóz śmieci to konieczność, bo całkowity wzrost kosztów gospodarowania systemem odpadów komunalnych w mieście w przyszłym roku wzrośnie o mniej więcej 10%.

Za podwyżkami głosowało 12 radnych. 6 było przeciw, a 2 się wstrzymało od głosu. 4 osoby, choć były na sali, nie głosowały.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, Olsztyn
24-latek zatrzymany na al. Warszawskiej. W aucie znaleziono 1,5 kg narkotyku

Półtora kilograma narkotyków ujawnili olsztyńscy policjanci w fordzie zatrzymanym do kontroli na alei Warszawskiej w Olsztynie. Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy kierowcy, jak się okazało 24-latka, który...

Zamknij
RadioOlsztynTV