Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy policjanci zatrzymali zabójcę 87-letniej kobiety

Olsztyńscy policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa 87-letniej kobiety, fot. Policja

Jest to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego, karany już za rozboje, który w maju wyszedł z zakładu karnego.

Przypomnijmy, do brutalnego zabójstwa doszło w minioną niedzielę przy bramie prowadzącej na teren ogrodów działkowych na olsztyńskich Nagórkach. Kobieta mimo kilkugodzinnej reanimacji zmarła w szpitalu. Była tak bardzo okaleczona, że lekarze mieli problem z określeniem jej wieku, a rodzina z rozpoznaniem.

Było to jedno z brutalniejszych zabójstw w ciągu kilku ostatnich lat w stolicy regionu, dlatego do prowadzenia sprawy powołano specjalny zespół policjantów, wykorzystywano psy tropiące i wykrywacz kłamstw. Policja zabezpieczyła nagrania z okolicznych monitoringów i przesłuchała kilkanaście osób. Na tej podstawie sporządzono zarówno portret pamięciowy, jak i psychologiczny.

Mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już zarzut zabójstwa. Zeznał, że gdy doszło do zabójstwa – był pijany. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, działał na tle rabunkowym. Dziś policja przesłała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-latka. Sąd rozpatrzy wniosek w poniedziałek. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia.

(i.mal/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Granica Kętrzyn i GKS Wikielec w III lidze

W 4 lidze znamy już dwa zespoły, które wywalczyły awans. Do Granicy Kętrzyn dołączył wczoraj GKS Wikielec, który późnym wieczorem pokonał w przedostatniej kolejce Mrągowie Mrągowo...

Zamknij
RadioOlsztynTV