DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Olsztyńscy kajakarze wywalczyli trzy medale na mistrzostwach Polski. Gratulował im prezydent Piotr Grzymowicz

Sierpień był udanym miesiącem dla Mateusza Kamińskiego – kajakarza OKSW Olsztyn. W mistrzostwach świata w węgierskim Szeged z Michałem Kudłą zajął 6. miejsce i wywalczył dla Polski kwalifikację olimpijską.

W mistrzostwach Polski w Poznaniu, olsztyńska osada Mateusz Kamiński/Tomasz Barniak zdobyła 2 złote i 1 srebrny medal. Kajakarze spotkali się z prezydentem Olsztyna.

Cieszymy się, że stolica Warmii i Mazur ma tak wybitnych sportowców, którzy osiągają sukcesy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Mateusz Kamiński jest tego doskonałym przykładem

– podkreśla Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Czasu na odpoczynek Mateusz Kamiński nie ma dużo.

Co prawda odpoczywamy od kanadyjek, ale już za tydzień lecimy na testy przedolimpijskie do Tokio i sprawdzimy akwen, który będziemy mieli do dyspozycji podczas igrzysk

– mówi kanadyjkarz OKSW.

Na przełomie kwietnia i maja pierwsze wewnętrzne wyścigi kwalifikacyjne kadry Polski o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w Piotr Grzymowicz, kajakarstwo, prezydent Olsztyna
Znakomity start kajakarzy w mistrzostwach Polski. Mateusz Kamiński podwójnie złoty!

Kolejny sukces Mateusza Kamińskiego! Kanadyjkarz OKSW Olsztyn po wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej zdobył mistrzostwo Polski w konkurencjach C-2 na 500 m i 1000 m. W sobotę olsztynianin...