DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Znakomity start kajakarzy w mistrzostwach Polski. Mateusz Kamiński podwójnie złoty!

Mateusz Kamiński. Fot. Bartłomiej Zborowski /PAP

Kolejny sukces Mateusza Kamińskiego! Kanadyjkarz OKSW Olsztyn po wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej zdobył mistrzostwo Polski w konkurencjach C-2 na 500 m i 1000 m.

W sobotę olsztynianin startował w parze z klubowym kolegą Tomaszem Barniakiem. Brąz na torze Malta w Poznaniu dorzuciły Kinga Jankowska i Marta Witkowska z Olimpii Elbląg.

Natomiast dziś duet Kamiński/Barniak w finale C-2 200 m zajął drugie miejsce. Tomasz Barniak dołożył złoto z Julią Walczak w sprincie mikstów.

Natomiast Marta Witkowska i Kinga Jankowska w wyścigu długodystansowym na 5 kilometrów także odniosły sukces. Pierwsza – zajęła drugie, a druga – trzecie miejsce.

O starcie w mistrzostwach Polski z Mateuszem Kamińskim rozmawiał Maciek Świniarski

00:00 / 00:00

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w kajakarstwo, Mistrzostwa Polski
Kolejny wielki sukces Mateusza Kamińskiego

Kanadyjkarz OKSW Olsztyn Mateusz Kamiński po wywalczeniu kwalifikacji olimpijskiej zdobył mistrzostwo Polski w konkurencjach C-2 500 m i 1000 m. Olsztynianin startował w parze z klubowym...