Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn wzbogaci się o nowe mieszkania komunalne i socjalne

W Olsztynie jest ponad 4 tysiące mieszkań komunalnych i socjalnych. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnych przy ul. Zientary Malewskiej.

Prawie 40 rodzin znajdzie znajdzie swoje miejsce w budynku przy ul. Zientary-Malewskiej. Chętni na te mieszkania muszą posiadać wkład własny w wysokości 15 procent i wykazać się zarobkami, które umożliwią miesięczne opłacanie czynszu.

– Jest szansa, że w Olsztynie zmniejszy się kolejka oczekujących na mieszkania socjalne i komunalne. Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa przy ul. Zientary-Malewskiej – potwierdza wiceprezydent miasta Ryszard Kuć.

Prawie 40 rodzin znajdzie tam swoje miejsce, aczkolwiek muszą to być osoby, który w jakiś sposób wykażą się nie tylko posiadaniem wkładu własnego, ale też zarobkami umożliwiającymi im opłacanie czynszu.

00:00 / 00:00

– To nie jedyna inwestycja w Olsztynie – mówi Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Budynków i Lokali Komunalnych w Olsztynie.

W okolicach ulicy Towarowej mają być wybudowane tzw. lokale socjalne. Może to się udać jeszcze w tym roku, bo gmina dostała na ten cel dofinansowanie. Następnie zakwaterujemy osoby w tych budynkach.

00:00 / 00:00

Ponadto przy ul. Towarowej powstanie 56 lokali socjalnych. Remontowane są też tzw. pustostany, a jest ich w Olsztynie ok. 330. Przez dwa lata z powodu pandemii koronawirusa zablokowana była eksmisja lokatorów, którzy zadłużyli mieszkania, teraz ma się to zmienić.

W kolejce do mieszkań komunalnych i socjalnych oczekuje w Olsztynie ok. 330 rodzin, nie ma już wśród nich niepełnosprawnych, którzy otrzymali lokale przy ul. Wojska Polskiego i w tzw. „samotniaku”.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, mieszkania, mieszkania komunalne, mieszkania socjalne
Czym ogrzewamy mieszkania? Za brak deklaracji grozi kara

Zaledwie 18 procent mieszkańców Olsztyna zgłosiło czym ogrzewają swoje budynki. Deklaracje można składać jeszcze przez trzy miesiące - dotyczy to właścicieli i zarządców zarówno budynków mieszkalnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV