Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Olsztyn stać na nowoczesny dworzec”. „Czas wyremontować tę ruderę”. Posłowie PiS nie chcą uznania dworca PKP za zabytek

Konferencja parlamentarzystów PiS na olsztyńskim dworcu. Fot. D.Grzymska

Kandydujący do europarlamentu posłowie Prawa i Sprawiedliwości zwołali w Olsztynie konferencję prasową dotyczącą przyszłości dworca głównego w mieście.

Warmińsko-mazurska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent przypomniała, że walka o dworzec toczy się od wielu lat i – jak się wyraziła – „najwyższy czas wyremontować tę ruderę”. Dlatego posłowie PiS wystąpili z pismem do wiceminister kultury Magdaleny Gawin o to, by nie wpisywać dworca do rejestru zabytków.

00:00 / 00:00

Z kolei poseł i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wspomniał, że dzięki budowie dróg na Warmii i Mazurach, Olsztyn staje się centrum rozwojowym, które potrzebuje dworca z prawdziwego zdarzenia.

00:00 / 00:00

Parlamentarzysta PiS Jerzy Małecki przekonywał, że nie może być tak, by w Olsztynie nie było nowoczesnego dworca, skoro budowane są nowe magistrale kolejowe.

00:00 / 00:00

Posłowie przypomnieli, że jeśli w tym roku nie rozpocznie się budowa nowego dworca, przepadną pieniądze zabezpieczone na ten cel. Politycy PiS podziękowali także posłom opozycji z Warmii i Mazur za podpisanie się po apelem skierowanym do Ministerstwa Kultury.

Konferencja parlamentarzystów PiS na olsztyńskim dworcu. Fot. D.Grzymska

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pieniądze, Olsztyn, zabytek, PKS, dworzec, Iwona Arent, Jerzy Małecki
„Chcemy przybliżyć relacje samorządu i biznesu”. W Olsztynie odbywa się konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego

Przedsiębiorcy, samorządowcy i eksperci gospodarczy. Bank Gospodarstwa Krajowego zorganizował w Olsztynie konferencję, na którą zaprosił przedstawicieli biznesu i lokalne władze. Konferencja w Olsztynie to jedna z...

Zamknij
RadioOlsztynTV