Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn i Elbląg bez iluminacji najważniejszych budynków. Na całym świecie trwa akcja Godzina dla Ziemi

Olsztyn i Elbląg kolejny raz przyłączają się do ekologicznej akcji Godzina dla Ziemi promującej ideę ochrony środowiska. Wieczorem iluminacja charakterystycznych budynków w mieście zostanie wyłączona.

Tegoroczna, polska edycja Godziny dla Ziemi jest poświęcona morzu, a jej hasło brzmi „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

Lata nadmiernych połowów czy zanieczyszczenie wód doprowadziły do znaczących zniszczeń środowiska naturalnego

– twierdzą działacze WWF Polska.

W Olsztynie o godzinie 20.30 zgaśnie iluminacja m.in. na ratuszu, wysokiej bramie, katedrze i na czterech innych kościołach, na LO I i na wieży obserwatorium astronomicznego.

Do akcji przyłącza się także Elbląg. Jak tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta, o 20.30 zgasną iluminacje urzędu miejskiego i ratusza staromiejskiego, katedry św. Mikołaja, Bramy Targowej oraz gmachu sądu okręgowego. Co roku wyłączane są też światła w innych budynkach użyteczności publicznej w mieście. Do akcji włączają się również przedsiębiorcy i mieszkańcy, którzy w wyrazie solidarności na godzinę wyłączają światła w swoich mieszkaniach.

Co roku w akcji Godzina dla Ziemi WWF bierze udział około 180 państw na wszystkich kontynentach. Wyłączane są światła m.in. Opery w Sydney, Piramid w Gizie czy Wieży Eiffla.

 

Autor: W.Chromy/M.Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w iluminacja, ekologia, światła
Ruszyło sprzątanie terenów wokół rzek i jezior. Kilka miast regionu przyłączyło się do Operacji Czysta Rzeka

40 wolontariuszy z Olsztyna przyłączyło się ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka i sprząta Las Miejski przy Jeziorze Długim. Jest to największa w Polsce skoordynowana społeczna akcja sprzątania...

Zamknij
RadioOlsztynTV