Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olga Semeniuk: Polski Ład zwiększy sprawiedliwość podatkową. Oglądaj Poranne Pytania

Polski Ład ma zwiększyć sprawiedliwość podatkową – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Gospodarzem rozmowy był Andrzej Piedziewicz.

Wczoraj (26 lipca) Ministerstwo Finansów zaprezentowało pierwszą ustawę z Polskiego Ładu. To ustawa podnosząca kwotę wolną od podatku PIT i drugi próg podatkowy. Jednocześnie zmieni się zasada płacenia składki zdrowotnej. Lepiej zarabiający przedsiębiorcy zapłacą więcej.

Wiceminister Olga Semeniuk przekonywała na antenie Radia Olsztyn, że zwiększenie obciążeń dla osób zarabiających powyżej 12,5 tysiąca złotych miesięcznie będzie bardziej sprawiedliwe.

Najważniejszym elementem Polskiego Ładu, o którym rzadko się mówi to sprawiedliwość odpowiednia do przychodów. Mówimy o osobach, które zarabiają 4, 5, 6 tysięcy brutto i do tej pory płaciły składkę zdrowotna w wysokości ponad 200 złotych i przedsiębiorcy, których przychody miesięczne przekraczają 40-50 tysięcy złotych miesięcznie i oni płacili tylko 50 złotych.

Wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina o nowych obciążeniach podatkowych to nieprawda – mówiła wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Wicepremier Gowin w ubiegłym tygodniu powiedział, że przez zmiany podatkowe zawarte w programie Polski Ład „miliony ciężko pracujących Polaków” będą miały większe obciążenia, program ma bowiem zmienić zasady płacenia składki zdrowotnej.

Według wiceminister Semeniuk, dla 90 procent podatników Polski Ład w zakresie zmian podatkowych będzie albo korzystny, albo neutralny. Ministerstwo Finansów zaprezentowało projekt pierwszej ustawy z programu Polski Ład, zwiększającej m.in. kwotą wolną od podatku PIT. Zmiany podatkowe mają zacząć obowiązywać od stycznia.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, video, Olga Semeniuk
Polski Ład tematem spotkania wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk z przedsiębiorcami

Kilkudziesięciu przedsiębiorców z regionu wzięło udział w spotkaniu na temat programu Polski Ład. Była mowa o zmianach podatkowych, ale też o samorządowych inwestycjach z Programu Inwestycji...

Zamknij
RadioOlsztynTV