Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ojciec małego Kajtka chciał zabić synka i znęcał się nad jego matką. Jest akt oskarżenia w tej sprawie

Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko Dawidowi S.

Mężczyzna jest obwiniany nie tylko o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-miesięcznym synkiem, za co trafił do aresztu, ale też o próbę jego zabójstwa. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej Iwona Piotrowska, lista zarzutów jest długa i została poszerzona po zbadaniu sprawy przez śledczych. Dawid S. jest też oskarżony m.in. o znęcanie się nad matką dziecka i zwierzęciem.

Prokuratura przygotowując akt oskarżenia przeciw 29-letniemu ojcu chłopca posłużyła się licznymi ekspertyzami biegłych. Pomogły one w ustaleniu, że liczne obrażenia niemowlęcia powstawały już od pierwszych dni jego życia. Oskarżonemu grozi, za ten najcięższy czyn, kara od 12 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Mały Kajetan na początku tego roku trafił do szpitala z licznymi obrażeniami. 3-miesięczny wówczas niemowlak miał m.in. kilkanaście złamań kości nóg, rąk, żeber i żuchwy. Chłopiec został umieszczony w rodzinie zastępczej, a jego starszy brat Mateusz został z matką, która ma nadzór kuratora.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niemowle, bicie, znęcanie, ojciec, próba zabójstwa, Kajetan
Wraca sprawa śmierci niemowlęcia z Ełku. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności w sprawie śmierci niemowlęcia w Ełku. Za zabójstwo odpowiadał ojciec dziecka. Sędziowie utrzymali wcześniejszy wyrok w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV