Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ojciec, który znęcał się nad kilkumiesięcznym dzieckiem, usłyszał wyrok

Wyrok 11 lat pozbawienia wolności usłyszał Dawid S. z Elbląga. Przed tamtejszym Sądem Okręgowym toczyła się sprawa, w której mężczyzna odpowiadał za znęcanie się nad 3-miesięcznym synkiem Kajetanem i trzy inne czyny. 

Pokrzywdzoną jest też matka dziecka. Skazany ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą partnerką i synem, który przebywa w rodzinie zastępczej. Wyrok obejmuje także karę za znęcanie się nad psem i udzielanie innym osobom amfetaminy.

To była głośna i bulwersująca sprawa, bo lista obrażeń niemowlęcia jest przerażająca. Dlatego prokurator postawił Dawidowi S. główny zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd jednak zmienił kwalifikację, a wymierzając karę zastosował jej maksymalny wymiar.

– Ta zmiana to zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem – wyjaśnił Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

Wyrok nie jest prawomocny – obrońca oskarżonego, pełnomocnik małoletniego oskarżyciela posiłkowego i prokurator złożyli wnioski o doręczenie uzasadnienia wyroku, potrzebnego do złożenia apelacji. Trwa jego sporządzanie.

Sprawa przeciwko Dawidowi S. toczyła się z wyłączeniem jawności. Od ujawnienia przestępstwa, czyli od stycznia 2019 roku mężczyzna przebywał w areszcie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, rozprawa, sąd okręgowy, skazanie
Rozpoczął się proces Gruzina oskarżonego o zabójstwo młodego mężczyzny na olsztyńskich Jarotach

Przed sądem okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Aslaniego L. Gruzin jest oskarżony o zabójstwo młodego mężczyzny na olsztyńskich Jarotach. Aslani L. w pierwszym dniu procesu...

Zamknij
RadioOlsztynTV