Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odznaczenia, awanse i uroczysty apel. W Elblągu obchodzono Święto Wojska Polskiego

Fot. FB Miasto Elbląg

W czwartek, 15 sierpnia to Święto Matki Boskiej Zielnej oraz państwowe święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Garnizonowe obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się już w środę w Elblągu.

Wręczono odznaki honorowe żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska, przyznane przez ministra Obrony Narodowej. Wręczono też awanse na wyższe stopnie, nadane przez szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, gen. broni Rajmunda Andrzejczaka. Biskup elbląski Jacek Jezierski przypomniał, że kapłani towarzyszyli żołnierzom zawsze.

00:00 / 00:00

Elbląg przez lata był miejscem stacjonowania wielu jednostek wojskowych i siedzibą dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Wicewojewoda warmińsko-mazurski podkreślał wagę i prestiż, jaki niesie za sobą obecności Wielonarodowościowej Dywizji NATO w Elblągu.

00:00 / 00:00

Natomiast Dowódca Wielonarodowościowej Dywizji Północ-Wschód, gen. dyw. dr Krzysztof Motacki zwracał uwagę, że Święto Wojska Polskiego to nie tylko święto żołnierzy, ale także całego Narodu, wszystkich Polaków. Podkreślał także, że w uroczystościach biorą udział żołnierze sojuszniczych armii NATO.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy – o utworzeniu w Elblągu dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód zdecydowano na szczycie NATO, który odbył się w Warszawie w 2016 roku.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, żołnierze, Święto Wojska Polskiego, Jacek Jezierski, Sławomir Sadowski
Remonty na ulicach Olsztyna i Elbląga. Sprawdź, które miejsca lepiej omijać

Duże utrudnienia w ruchu w Olsztynie. W związku z budową zjazdu z Placu Bema w ulicę Kopernika, zajęta została część ronda. Przejazd przez rondo z ulicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV