Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odwiedziny chorych w czasie świąt na specjalnych zasadach

Fot. Adobe Stock

Część szpitali w województwie umożliwia odwiedziny u chorych, którzy muszą spędzić święta poza domem. Tak jest m.in. w elbląskich placówkach.

Jak przyznała dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Gelert, część pacjentów, o ile było to możliwe, została wypisana.

Niektórzy jednak muszą zostać pod opieką medyków. I do nich jednorazowo może wejść jedna osoba na kilkanaście minut, nie ma zbiorowych wizyt. Coraz więcej osób chce wrócić do domu na święta i rodziny chcą zabrać tych chorych, co jest bardzo optymistyczne.

00:00 / 00:00

Podobnie jest w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II, gdzie goście muszą podać swoje dane i zastosować się do zasad na oddziałach.

Jedna osoba może odwiedzić jedną osobę, w określonym czasie, chyba że trzeba bardziej wesprzeć pacjenta. Ważne są środki ochrony osobistej i zabezpieczenia, które proponuje oddział, w zależności, którego pacjenta bliscy chcą odwiedzić.

– podkreśliła rzeczniczka placówki Małgorzata Adamowicz.

00:00 / 00:00

Nie ma wizyt u chorych na oddziałach covidowych w szpitalu miejskim.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, pacjent, chory
Akcja Zima w Elblągu. O odśnieżaniu muszą pamiętać nie tylko drogowcy

Synoptycy zapowiadają w Elblągu kolejne opady śniegu. To oznacza, że drogowcy i administratorzy posesji będą mieli dużo pracy. Za odśnieżanie odpowiadają administratorzy terenów - spółdzielnie mieszkaniowe,...

Zamknij
RadioOlsztynTV