Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Akcja Zima w Elblągu. O odśnieżaniu muszą pamiętać nie tylko drogowcy

O odśnieżaniu muszą pamiętać także właściciele posesji. Fot. Fotolia.com

Synoptycy zapowiadają w Elblągu kolejne opady śniegu. To oznacza, że drogowcy i administratorzy posesji będą mieli dużo pracy.

Za odśnieżanie odpowiadają administratorzy terenów – spółdzielnie mieszkaniowe, Zieleń Miejska w Elblągu, pracownicy spółek komunalnych czy Tramwaje Elbląskie. Także właściciele posesji muszą pamiętać, by odgarniać śnieg z chodników przy swoich obiektach.

Jeśli mieszkańcy uznają, że jakieś miejsca są niedostatecznie odśnieżone, mogą dzwonić do instytucji miejskich, odpowiedzialnych za stan dróg i chodników. Całodobowo takie zgłoszenia przyjmuje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które odpowiada za realizację Akcji Zima.

– Najpierw odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne, potem ulice dochodzące do nich, na końcu te mniej obciążone ruchem – przypomina Łukasz Mierzejewski z Urzędu Miasta w Elblągu.

EPGK ma do dyspozycji 30 różnych pojazdów, w tym 8 piaskarko-solarek i 7 samochodów z pługiem. Jest też zapas piasku i soli drogowej. Utrzymanie dróg w Elblągu, w czasie lekkiej zimy, to koszt około 400-500 tys. złotych. Przy dużych opadach śniegu i licznych wyjazdach – nawet 1 mln złotych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zima, śnieg
Mroźno na wschodzie kraju, śnieg nad Zalewem Wiślanym

Dziś będzie dość pogodnie. Na dużym obszarze kraju wystąpią przejaśnienia. Przelotnych opadów śniegu można spodziewać się jedynie w rejonie Zalewu Wiślanego i na południu kraju. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV