Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odsłonięcie tablicy poświęconej obrońcom Kresów w panteonie w Orłowie

W Orłowie Koło Wydmin odsłonięto Panteon Żołnierzy Wyklętych, fot. M.Zbrożek

W Panteonie Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych w Orłowie w powiecie giżyckim odbędą się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy Pamięci Poległych Obrońców Kresów Północno-Wschodnich II Rzeczypospolitej.

Uroczystości są hołdem żołnierzom Armii Krajowej poległym w bojach o niepodległość Rzeczypospolitej z okupantem niemieckim i sowieckim, których cmentarze zostały zniszczone w ostatnim okresie przez białoruski reżim Łukaszenki.

Uroczystości w Orłowie rozpoczną się o 15 odsłonięciem i poświęceniem tablicy Pamięci Poległych Obrońców Kresów Północno-Wschodnich II Rzeczypospolitej i wręczeniem odznak 3. Brygady Wileńskiej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Następnie obchody będą kontynuowane w Świętajnie, gdzie w miejscowym domu kultury będzie można wysłuchać koncertu piosenki patriotycznej. Później zebrani przejadą do kościoła w pobliskich Wydminach, gdzie o godz. 18 rozpocznie się msza św. w intencji Ojczyzny i jej obrońców.

Następnie pod Dębem Pamięci oraz Pomnikiem Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych w Wydminach zostaną zapalone znicze.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tablica, Orłowo, Panteon Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych, odsłonięcie tablicy
Odsłonięto tablicę upamiętniającą Jana Baczewskiego. „Ma olbrzymie zasługi”

W Olsztynie na Domu Polskim przy ul. Partyzantów odsłonięto tablicę poświęconą warmińskiemu działaczowi Janowi Baczewskiemu. To urodzony w Gryźlinach działacz plebiscytowy, poseł polskiej mniejszości na sejm...

Zamknij
RadioOlsztynTV