Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Odpowiada na potrzeby rynku i reformę oświaty. W Elblągu powstaje nowa szkoła branżowa I stopnia

Panorama Elbląga . Fot. UM Elbląg

Panorama Elbląga. Fot. UM Elbląg

W ofercie placówki jest 20 zawodów – m.in. mechanik, monter, mechatronik, kowal, krawiec czy pszczelarz. Szkoła mieści się przy ulicy Rawskiej 3, tam gdzie funkcjonowała kiedyś podstawówka, a do teraz gimnazjum.

Nowa Branżowa Szkoła I stopnia jest odpowiedzią na potrzeby rynku i reformę oświaty. Oferta jest bogata, oparta o Barometr zawodów, tak by zapewnić po jej ukończeniu pracę – tłumaczy Maciej Grzebiński z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Elblągu.

Nowa placówka ma stworzyć komfortową sytuację dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy chcą uczyć się w Elblągu. I nie muszą martwić się o brak miejsca do nauki. Dodajmy, nowa branżówka  będzie działać w strukturach bardzo doświadczonej placówki oświatowej jaką jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w Elblągu. Przewidziano tu także klasy integracyjne.

Szkoła zacznie działać od 1 września, szczegóły naboru można znaleźć na stronie CKU.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zawod, szkoła branżowa, Maciej Grzebiński
Port Morski w Elblągu podsumował miniony rok

Zdaniem dyrektora portu Arkadiusza Zglińskiego ubiegły rok nie był najlepszy, bo Port Morski w Elblągu pracuje na 10 procent swoich obecnych możliwości. Przeładowaliśmy 115 tysięcy ton...

Zamknij
RadioOlsztynTV