Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od ubiegłego roku w Olsztynie o prawie połowę spadła liczba pasażerów komunikacji miejskiej. Koronawirus skomplikował sytuację

Autobus miejski w Olsztynie w czasie pandemii koronawirusa (6 maja 2020 r.). Fot. Łukasz Węglewski

Epidemia koronawirusa wpływa niekorzystnie na wiele gałęzi gospodarki. Również cierpi transport komunikacji miejskiej.

W stolicy Warmii i Mazur z autobusów i tramwajów korzysta mniej ludzi, jednak z dnia na dzień pasażerów przybywa. Michał Koronowski – rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu przyznaje, że ma na to wpływ łagodzenie obostrzeń.

00:00 / 00:00

W marcu ze środków komunikacji miejskiej w Olsztynie korzystało prawie 1,5 miliona osób mniej, niż w tym samym miesiącu 2019 roku, a w kwietniu – ponad 2 miliony 300 tysięcy osób mniej niż w kwietniu zeszłego roku.

Michał Koronowski przypomniał też, że obecnie w autobusach i tramwajach obowiązuje limit 30% miejsc siedzących i stojących w danym pojeździe. W tych najmniejszych maksymalna liczba osób korzystających z autobusu to 14, a w największych (przegubowych) – nawet 50 osób.

30-procentowy limit obowiązuje też w tramwajach. Liczba pasażerów mogących podróżować tym środkiem transportu miejskiego w Olsztynie to 60 osób.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, MPK, autobus, komunikacja miejska
Polacy czują się bezpiecznie w centrach handlowych. Najbardziej tęskniliśmy za wizytą u fryzjera i kosmetyczki

Około 81 procent klientów centrów handlowych po ich ponownym otwarciu czuje się w nich bezpiecznie - wynika z badania „Powrót Polaków do zakupów po epidemii”, przeprowadzonego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV