Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od poniedziałku ruszają punkty szczepień powszechnych. Pierwszy powstanie w Ostródzie

Fot. Adobe Stock

Kończący się tydzień to przygotowywanie punktów szczepień powszechnych na Warmii i Mazurach. Pierwszy zacznie przyjmować pacjentów w poniedziałek w Ostródzie. Nowy punkt, zlokalizowany w sali gimnastycznej przy ulicy Mariańskiej, utworzono także w Olsztynie. Czeka jeszcze na akceptację przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Krzysztof Kuriata, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. szczepień informuje, że zgłoszeń o chęci utworzenia punktów szczepień powszechnych było bardzo dużo, ostatecznie powstanie ich w regionie kilkanaście.

Wojewoda zaprosił do współpracy samorządy, otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń o chęci utworzenia takich punktów. NFZ przeanalizował wyszczepialność i prognozy, tak by zmieścić się z zaszczepieniem wszystkich chętnych mieszkańców województwa do końca sierpnia bieżącego roku. Tych punktów zostanie uruchomionych na chwilę obecną kilkanaście

– mówi Krzysztof Kuriata.

00:00 / 00:00

W ciągu ostatniej doby w województwie warmińsko-mazurskim podano 5 700 dawek szczepionek. Łącznie w regionie zaszczepiono dotąd ponad 311 tysięcy mieszkańców, z czego 80 tysięcy – także drugą dawką. W całej Polsce podano ponad 8 milionów 700 tysięcy dawek preparatu, z czego prawie 2 miliony 300 tysięcy – to osoby w pełni zaszczepione.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, koronawirus
Poprawia się sytuacja na oddziałach covidowych

Mniej nowych zakażeń koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim – ubywa też łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19. Urząd Wojewódzki liczy na to, że część szpitalnych oddziałów będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV