Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od początku wakacji policja odnotowała 65 wypadków na Warmii i Mazurach. 5 osób nie żyje, a 77 zostało rannych

Śmiertelny wypadek. Fot. fotolia

Przybywa punktów na „Mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym WAKACJE 2019”. To ogólnopolski projekt policji, którego celem jest zobrazowanie skali tragedii, do jakich dochodzi na drogach.

Codziennie kolorem czerwonym oznaczane są miejsca, w których w wypadku drogowym zginęli ludzie, a kolorem czarnym – wszystkie takie zdarzenia od początku wakacji.

Warmia i Mazury niestety nie są wyjątkiem w skali kraju i w regionie także mapa ma coraz więcej takich punktów – informuje komisarz Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Od początku wakacji do tej chwili na Warmii i Mazurach odnotowaliśmy 65 wypadków. Niestety 5 osób zmarło, a 77 zostało rannych.

Jak podkreśla komisarz Wasyńczuk większości tragedii można uniknąć. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad na drodze.

Respektować przepisy ruchu drogowego. Ograniczać do minimum rozmowy telefoniczne, dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych, sygnalizować swoje manewry na drodze, zwalniać przed przejściami dla pieszych, sprawdzać przed wyjazdem, czy nasz pojazd jest w dobrym stanie technicznym.

 

Fot. KWP Olsztyn

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mapa, czarny punkt
Jedyny taki przewodnik w Polsce. W Olsztynie powstała mapa skierowana do młodych ludzi

Olsztyn, jako jedyne miasto w Polsce, dołączył do międzynarodowej sieci map-przewodników Use-It. Mapa pokazuje, gdzie można smacznie i tanio zjeść, gdzie szukać niedrogiego noclegu i jakie...

Zamknij
RadioOlsztynTV