Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedyny taki przewodnik w Polsce. W Olsztynie powstała mapa skierowana do młodych ludzi

Fot. Stowarzyszenie Olsztyn 2.0

Olsztyn, jako jedyne miasto w Polsce, dołączył do międzynarodowej sieci map-przewodników Use-It. Mapa pokazuje, gdzie można smacznie i tanio zjeść, gdzie szukać niedrogiego noclegu i jakie atrakcje w danym czasie warto zobaczyć.

Inicjatywa jest częścią sieci USE-IT.travel. Podobne mapy zostały już wydane w prawie 40 miastach Europy. Mapa USE-IT jest darmowa. Dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej jako aplikacja. Wiktoria Wilczewska i Patryk Jarmakowicz – pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, czyli Stowarzyszenie Olsztyn 2.0 byli gośćmi Izabeli Malewskiej.

I. Malewska: Musimy tu powiedzieć, jesteście tylko niewielkimi przedstawicielami, bo grupa osób, które tworzą mapę Use-IT jest dużo liczniejsza?

P. Jarmakowicz: Tak, mamy piętnaście osób.

I. Malewska: Mówiąc, że to jest mapa tworzona przez młodych i z myślą o młodych, to także tutaj nie ma żadnej pomyłki?

P. Jarmakowicz: Absolutnie nie. Cały nasz zespół pracuje nad tym, żeby pokazać przyjeżdżającym do Olsztyna młodym ludziom, szczególnie młodym Europejczykom piękno naszego miasta tak, jak byśmy oprowadzali kolegę, który by do nas przyjechał.

I. Malewska: Mapa jest bezpłatna, dostępna i w wersji papierowej, którą ja w tej chwili trzymam w dłoniach, ale także w wersji elektronicznej. Można pobrać specjalną aplikację i tam sobie ten nasz Olsztyn prześwietlić, a naprawdę proszę mi wierzyć warto. Możemy poznać chociażby ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu, znaleźć za niewielkie pieniądze nocleg, dowiedzieć się, gdzie za niewielkie pieniądze można smacznie zjeść. Takie jest główne przesłanie tej mapy?

W. Wilczewska: Tak. Nie chcemy, żeby to był taki zwykły przewodnik, tylko pokazujemy miejsca, do których faktycznie my się udajemy i nie ma tam takich sztampowych celów turystycznych, które znajdziemy w każdym innym przewodniku. Jest to po prostu od nas dla młodych turystów.

Posłuchaj całej rozmowy

Fot. Stowarzyszenie Olsztyn 2.0

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mapa, przewodnik, Use-it
Na co dzień ochraniają polską granicę. Psy i ich przewodnicy spotkali się międzynarodowych zawodach na Litwie

14 drużyn z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Ukrainy wzięło udział w międzynarodowych zawodach psów służb granicznych. Zmagania odbyły się w miejscowości Kiskiai na Litwie....

Zamknij
RadioOlsztynTV