Od nowego roku droższa woda i ścieki w Olsztynie
O ponad złotówkę wzrosną w Olsztynie, od nowego roku, opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków.
Cena jednego mera sześciennego wody wzrośnie o 15 groszy i będzie wynosić 3 złote i 91 groszy brutto. Natomiast za jeden metr sześcienny odprowadzanych ścieków, mieszkańcy Olsztyna mają płacić o 20 groszy więcej, czyli 5 złotych i 59 groszy brutto. Wysokość opłaty abonamentowej nie zmieni się.
Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie tłumaczy, że podwyżki opłat wynikają m.in. z konieczności realizacji inwestycji o wartości około 20 milionów złotych. Mają one zapewnić świadczenie usług przez wodociągi na najwyższym poziomie oraz ciągłość dostaw wody i niezakłócony odbiór ścieków. Planowana jest m.in. modernizacja przepompowni ścieków przy ul. Artyleryjskiej i budowa magistrali wodociągowej wzdłuż Wojska Polskiego do granicy gminy Dywity. (wch/bsc)

w wodociągach, do których nie dodaje się chloru, może pojawić się skorupiak – ośliczka. Fot. Łukasz Węglewski





















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




