Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś zakład produkcji akumulatorów w Korszach zawiesza produkcję. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą

Fot. K. Kaszubski

Zarząd firmy ZAP Sznajder tłumaczy podjęte działania względami ekonomicznymi. Funkcjonowanie zakładu w Korszach od wielu lat wzbudza kontrowersje. Część mieszkańców oskarża firmę o zatruwanie środowiska.

Były dyrektor zakładu został oskarżony przez prokuraturę o to, że będąc odpowiedzialnym za bieżące funkcjonowanie Oddziału Produkcyjnego w Korszach zajmującego się recyklingiem akumulatorów i produkcją czystego ołowiu, zanieczyszczał powietrze, powierzchnię ziemi i wodę ołowiem. Według ustaleń prokuratury zanieczyszczenie substancjami emitowanymi przez zakład mogło zagrozić zdrowiu ludzi mieszkających na tym terenie.

Decyzja zawieszenia produkcji przez ZAP Sznajder jest motywowana „przyczynami ekonomicznymi”. Taką informację przekazał w miniony piątek starosta powiatu kętrzyńskiego Michał Kochanowski.

Ostatnie badania gleby pod zakładem były prowadzone w maju przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie. Wyniki nie są jeszcze znane. Nie ma kontaktu z zarządem firmy. Jak nieoficjalnie wiemy, wszyscy są na urlopach.

Fot. M. Sieraj

Autor: B.Gajlewska/A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakład, Korsze, akumulatory, produkcja, ZAP Sznajder
Zakład produkcji sklejki w Ełku zostanie zamknięty. Czy wszyscy pracownicy stracą posady?

Ełcka Sklejka zatrudnia 220 osób. Pracownicy w tym miesiącu otrzymają wypowiedzenia. Firma należy do Grupy Sklejkowej Paged, która ma zakłady również w Morągu, Piszu i w...

Zamknij
RadioOlsztynTV