Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś działają Urząd Wojewódzki w Olsztynie i delegatury w Elblągu i Ełku. Zmieniły się dotychczasowe zasady funkcjonowania

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. Fot. Ł. Węglewski

Od dziś Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie oraz delegatury w Elblągu i Ełku wznawiają bezpośrednią obsługę interesantów.

Czynne są między innymi wydziały: paszportowy, legalizacji pobytu cudzoziemców oraz Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Wizyta jest jednak możliwa po wcześniejszym umówieniu – telefonicznym lub mailowym.

O nowych zasadach funkcjonowania urzędu mówi rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Obsługa będzie odbywać się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i petentów. Na stanowisku może być tylko jedna osoba. Nie dotyczy to osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem.

W oddziale legalizacji pobytu cudzoziemców w pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby, które otrzymały już wezwanie do osobistego stawiennictwa, a ich wcześniejsze wizyty zostały anulowane z powodu wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego.

ZOBACZ Nowe zasady funkcjonowania Urzędu od 11.05.2020 r.

Fot. Łukasz Węglewski

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, urząd, praca, Olsztyn, Ełk, Urząd Wojewódzki
Nowe zakażenia SARS-Cov-2 w Olsztynie. W kraju potwierdzono kolejnych 170 przypadków koronawirusa i 6 zgonów

Jak podało rano Ministerstwo Zdrowia w całym kraju jest 170 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 2 w Olsztynie. Zmarło 6 kolejnych osób. Testy potwierdziły obecność koronawirusa...

Zamknij
RadioOlsztynTV