Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obraz namalowany przez naszych słuchaczy podczas akcji #BądźJakMatejko można oglądać w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Obraz, który powstał dzięki słuchaczom podczas akcji #BądźJakMatejko

Słuchacze malowali, a teraz ich pracę będzie można podziwiać w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Radio Olsztyn na grunwaldzkich polach przygotowało specjalny event pod hasłem #BądźJakMatejko”.

Nasi dziennikarze razem ze słuchaczami podczas inscenizacji bitwy z 1410 roku stworzyli współczesny obraz tych wydarzeń. Każdy mógł poczuć się jak Jan Matejko, puścić wodze fantazji i namalować bitwę sprzed ponad 600 lat tak, jak chciał. Stąd na obrazie nie brakuje elementów współczesnych, jak na przykład piłka nożna czy samoloty.

Obraz powstał na płótnie o wymiarach 2 na 4,5 metra, a koordynacją artystyczną przedsięwzięcia zajęła się Natalia Tejs.

To bardzo cenne dzieło – mówi Patryk Kozłowski z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i dodaje, że w najbliższym czasie będzie je można zobaczyć na ekspozycji.

Wiele osób włożyło dużo serca w malowanie nowej Bitwy pod Grunwaldem. Więc to cenny i ciekawy obiekt. Obraz jest w muzeum w Grunwaldzie. Właśnie staramy się go wyeksponować. W najbliższych tygodniach będzie można obejrzeć w naszym namiocie obok muzeum. W przyszłości stanie w nowym muzeum.

00:00 / 00:00

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grunwald, obraz, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Patryk Kozłowski
Rozpoczynają się Dni Grunwaldu. W sobotę inscenizacja bitwy i akcja Radia Olsztyn #BądźJakMatejko

Turnieje rycerskie, pokazy i koncerty znalazły się w programie trwających od dziś do niedzieli Dni Grunwaldu. Główną atrakcją będzie inscenizacja polsko-krzyżackiej bitwy z 1410 roku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV