Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach przedłużony


Rząd przedłużył do 31 marca 2023 r. aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Rozporządzenie w tej sprawie, opublikowane w Dzienniku Ustaw 23 grudnia, wejdzie w życie 31 grudnia.

Chodzi o zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest – jak wskazywano – m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również ilością świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19 oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Przedłużenie obowiązywania obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach szef MZ zapowiedział w połowie listopada. Akcentował wówczas, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV.

Autor: K. Lechowicz-Dyl
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, apteka, maseczka, koronawirus
Infekcje w Elblągu i okolicach. Najwięcej jest przypadków grypy

Przychodnie w Elblągu przeżywają oblężenie pacjentów z infekcjami górnych dróg oddechowych. Są placówki, w których już wcześnie rano nie było możliwości dostania się do lekarza. Większość...

Zamknij
RadioOlsztynTV