Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O uchwałach Sejmiku dotyczących Jana Pawła II i zakazie sprzedaży aut spalinowych w audycji Jeden na Jednego

Bożenna Ulewicz i Marcin Kuchciński. Fot. K. Ośko

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Bożenna Ulewicz – Prawo i Sprawiedliwość, radna sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego
  • Marcin Kuchciński – Platforma Obywatelska, wicemarszałek województwa.

Temat 1

Sejmik na wtorkowej sesji zajmował się uchwałami dotyczącymi postaci Jana Pawła II. To pokłosie trwającej dyskusji po emisji reportażu o zaniechaniach Karola Wojtyły w sprawie pedofilii w Kościele. PiS proponował uchwałę w obronie papieża, ostatecznie koalicja PO-PSL przyjęła uchwałę o niewykorzystywaniu postaci Jana Pawła II w walce politycznej. Co interesujące, w Radzie Miasta Olsztyna ugrupowania dogadały się i przyjęły wspólny projekt. Uchwałę w sprawie obrony Jana Pawła II przyjął natomiast niedawno Sejm. Czy jest sens przyjmować takie uchwały w gremiach niższej rangi? Czy to nie jest rozdrabnianie sprawy?

Temat 2

Unia Europejska zakaże sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Jedynym krajem, który wprost sprzeciwił się tym regulacjom, była Polska. Czy słusznie? Premier Morawiecki mówi, że zrobi wszystko, żeby ochronić polskie rodziny przed tym pomysłem. Wszystko – czyli co?

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Marcin Kuchciński, Jeden na jednego
O olsztyńskich szubienicach i nowelizacji kodeksu wyborczego. Posłuchaj audycji Jeden na jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Małgorzata Matuszewska-Boruc – Lewica Razem Maciej Tobiszewski – Prawo...

Zamknij
RadioOlsztynTV