Mariusz Borsiak
Jako dziennikarz zadebiutował w 1983 roku w “Dzienniku Pojezierza”. Potem była Telewizja, a od 1985 roku jest Radio Olsztyn. W ogólnopolskich konkursach radiowych zdobył kilka nagród za reportaże. Większość dotyczyła wpływu polsko-niemieckich stosunków na losy ludzi oraz mniejszości narodowych. M. in. w 1987 roku zwyciężył w konkursie organizowanym przez Radio „Zachód” audycją „Mój Heimat – Mazury”. Jego bohaterem był pochodzący z Nidzicy Burkhard Ollech. W jednym z wywiadów reżyser Wojciech Smarzowski powiedział, że rozmowa z nim zainspirowała go do stworzenia filmu „Róża”. Jego kolejne osiągnięcia to nagrody za reportaże: Telewizji i Radia Republiki Ukrainy w konkursie “My native land” i na Festiwalu Medialnym w Łodzi w konkursie “Człowiek w zagrożeniu”. Zdobywał także nagrody: w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu „Bałtyk 2013”, organizowanym przez Radio Koszalin, i, także w 2013, SDP przyznało mu główną nagrodę im. Seweryna Pieniężnego, uznając go najlepszym dziennikarzem Warmii i Mazur. Zasiada w jury polsko-ukraińskiego konkursu „Kalinowe Mosty”. Pomysłodawca i organizator od 2002 roku Ogólnopolskiego Konkursu na Reportaż Radiowy “Pogranicze”. Dzięki temu projektowi archiwum Polskiego Radia Olsztyn wzbogaca się każdego roku o najlepsze polskie reportaże poruszające problematykę Pogranicza. W 2014 reportaż Mariusza Borsiaka pt. „Düsseldorf – Warszawa: trochę ponad godzinę” został nominowany do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej, która od niedawna nosi imię Tadeusza Mazowieckiego. Absolwent pedagogiki kulturalno – oświatowej na olsztyńskiej WSP i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi w 2002 roku.
Silny facet bez słabości. Przystojny, żonaty, ojciec dzieciom, kulturalny, świetnie posługuje się nożem i widelcem. Interesuje się historią II Wojny Światowej i historią stosunków polsko-niemieckich oraz motoryzacją. Na antenie znane są jego audycje propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny” wyróżniła go medalem „Secura Via”. Lubi nurkowanie i narty. To pierwsze tylko w ciepłym i czystym morzu, to drugie zimą w polskich Tatrach. Latem preferuje Bieszczady. Jest mistrzem Polski Dziennikarzy Pilotów Rajdowych w klasie turystycznej, co nie znaczy, że zawsze siedzi na miejscu pasażera.
Wojciech Chromy
Jego przodek Timur Chromy zwany też Tamerlanem przed ponad 500 laty wyruszył z Mongolii na podbój Europy. On z kolei po pięciu stuleciach ruszył śladami pra, pra, pra… dziadka, tyle tylko, że w odwrotnym kierunku. Niestety niewielu Mongołów pamięta dziś srogiego, ale sprawiedliwego władcę. Dlatego nazwisko Chromy nie budzi już takiego respektu, jak w tamtych czasach.
Na dach nad głową, chociażby brezentowy, nawet potomek wielkiego Tamerlana musi zapracować. Lepiej niż dojenie kóz wychodzi mu jednak trzymanie mikrofonu. Wszędzie zabiera go ze sobą. Lubi wszystko co daje dreszczyk emocji. Nurkuje, skakał ze spadochronem i na gumowej linie. Wciska się do każdego samolotu, jeżeli tylko ma okazję. Jest dwukrotnym drużynowym Mistrzem Polski Dziennikarzy w Paintballu.
W najlepszej rozgłośni na Warmii i Mazurach od 1992 roku.
Leszek Cimoch
Leszek Cimoch – informacja i publicystyka. W Polskim Radiu Olsztyn od 1985 roku. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wybrał radio, żeby nie było go widać, tylko słychać. Zna się na wszystkim, czyli na niczym.
Prawdziwa ryba, nie tylko zodiakalna. Jednak wyłącznie słonowodna i ciepłolubna. Gdyby nie trzeba było ciągle pracować ku chwale publicznego radia, nurkowałby przy kolorowej rafie w morzach i oceanach świata. Za darmo.
Michał d’Obyrn
Od połowy lat 80 współpracował z redakcją muzyczną. Zanim w 1992 roku otrzymał etat w Radiu Olsztyn, pracował jako dziennikarz sportowy w “Dzienniku Pojezierza”. “Odkrył” go redaktor Andrzej Włodarski, kiedy Michał ze swoim zespołem miał sesję nagraniową w studiu Radia Olsztyn.
Interesuje się: sportem, polityką i muzyką rockową. W 1992 r. wygrał zorganizowany przez “Gazetę Olsztyńską” konkurs Wiedzy o Muzyce Rockowej. Jak dziś pamięta, że w nagrodę dostał płytę grupy Scorpions “BLACKOUT”. Michał gra w zespole rockowym Tom Sawyer.
Lubi słuchać m.in.: Rush, Genesis, Yes, Kansas, IQ, Camel, King Crimson oraz Petera Gabriela.
Marzy o karierze muzyka rockowego lub kierowcy Formuły 1 – to drugie marzenie, jak twierdzi, ze względu na wiek bez szans na realizację.
Wakacje swojego życia chciałby spędzić w Honolulu.
Beata Gajlewska
W Radiu Olsztyn pracuje od roku 1991. Od początku związana jest z redakcją wiadomości. Pracę przy redagowaniu i prezentowaniu serwisów najbardziej lubi wtedy gdy się wyśpi! Do Radia Olsztyn trafiła przez czysty przypadek – z konkursu. Chciała pracować w prasie, ale… stało się inaczej.
Lubi wszystko co związane z kulturą Dalekiego Wschodu. W wolnych chwilach słucha m.in.: Collinsa, Chaka Khan, Vollenweidera, starego dobrego Chicago i wszystkiego co związane z soulem, ale nie brzydzi się np. Metallicą. Chciałaby wyjechać… w góry. Kocha je i zawsze za nimi tęskni. Bardzo chciałaby jeszcze kiedyś nauczyć się jeździć szybkim motocyklem i wziąć udział w rajdzie samochodowym, ale podejrzewa, że auto po takim rajdzie nie nadawałoby się już do niczego /nawet do kasacji/.
Skończyła nauki filozoficzno-społeczne na WSP w Olsztynie i komunikację medialną na Uniwersytecie Warszawskim. Jest też logopedą.
Joanna Golon
Od 1992 roku w redakcjach informacyjnych radia. Jako świeżo upieczona absolwentka politologii ówczesnej WSP w Olsztynie – rozpoczęła pracę prezenterki i dziennikarki w nielegalnej Telewizji Copernicus, potem w redakcji wiadomości legalnej komercyjnej rozgłośni radiowej. Przygotowuje i prezentuje serwisy informacyjne w Radiu Olsztyn.
Lubi folk, czarną muzykę, czarne oliwki i czarne charaktery wszystkich swoich mężczyzn: męża Darka i dwóch synów Julka i Adasia… chociaż czasami traci cierpliwość. Nie przepada za chłodnikiem, szparagami i uprawianiem sportów. Marzy o rocznym urlopie w krajach gdzie zawsze jest gorąco. Może kiedyś…
Dorota Grzymska
Urodziła się na Warmii. I choć nosiło ją po świecie, zawsze wracała do małego domku nad jeziorem aby naładować akumulatory. Ale ile razy można ładować? Nastąpiło zużycie materiału. Akumulator zdechł… Wtedy uświadomiła sobie, że jest jak Scarlett O’Hara z „Przeminęło z wiatrem”. Musi wrócić do swojej „Tary” i zacząć wszystko od początku. Teraz mówi, że była to najlepsza decyzja, jaką podjęła w ciągu całego życia. W końcu jest szczęśliwa… nareszcie ma swój dom, jej córka uwielbia chodzić do szkoły, codziennie poznaje wspaniałych ludzi, jej pies z arystokratycznym rodowodem stał się wiejskim, szczęśliwym burkiem, a jej serce znów dla Kogoś bije… ma wymarzoną pracę – RADIO… i nie ogląda się za siebie.
Jacek Hopfer
W Radiu Olsztyn od 22 lat. Pracował m.in. w Archiwum Radia, był reporterem, przygotowywał dzienniki, prowadził programy muzyczne, literackie, filmowe i kulturalne. Był współtwórcą najpopularniejszej audycji muzycznej w regionie – była to połowa lat 90-tych, a audycja nazywała się Głową w Mur. Z Wojciechem Ogrodzińskim wymyślił i prowadził audycję filmową Kino Za Rogiem. Dzięki nim w legendarnym już dziś olsztyńskim kinie Kopernik wyświetlane były filmy, które wygrywały plebiscyty na Film Roku. W swoim życiu przeprowadził kilkaset wywiadów ze wszystkimi najważniejszymi muzykami, aktorami i reżyserami w Polsce. Dla słuchaczy Radia Olsztyn relacjonował przebieg Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz festiwalu w Cannes.
Interesuje się filmem, muzyką filmową i klasyczną muzyką rockową, geografią i historią – w szczególności dziejami byłej Jugosławii. Jacek kolekcjonuje literaturę i muzykę z tego kręgu kulturowego i często tam bywa. Jego pasją jest ogrodnictwo – pielęgnacja dużego i ładnego starego ogrodu. Z honorem znosi też kaprysy starego kota Fiodora. Jest szczęśliwie żonaty i jest szczęśliwym ojcem pewnej uroczej młodej damy.
Kinga Kantor
Do redakcji dzienników Radia Olsztyn trafiła w 2001 roku. Wcześniej przez 6 lat pracowała w radiu komercyjnym. Ma też na koncie półroczny staż w Sekcji Polskiej Serwisu Światowego BBC w Londynie. Absolwentka nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego w Olsztynie i Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Przez kilka lat tańczyła w zespole tańca ludowego. Lubi szybką jazdę samochodem i pływanie w ciepłym morzu. Słucha muzyki punk-rockowej, alternatywnej i etnicznej – zwłaszcza z Europy Wschodniej. Najchętniej w językach innych niż angielski. Ubolewa, że nie ma serca do kuchni.
Paweł Karpiszen
Miły, przystojny, inteligentny, pracowity, wesoły, delikatny, seksowny, ambitny, kreatywny, opanowany, wysportowany.
Niepijący, niepalący, inne rzeczy chętnie robiący…
Twardy jak skała, szybki jak strzała.
Twarz anioła, ruchy lamparta.
Kondycja komandosa, dojrzałość mędrca.
Kompatybilny i niekunktatorski.
Apolityczny, konstruktywnie krytyczny.
Uzdolniony muzycznie i lirycznie.
Romantyczny wrażliwiec. Domator kochający dalekie podróże.
Polska odpowiedź na Brada Pitta, Briana Boitano i Gene Simmonsa czyli 3 w 1.
Krzysztof Kaszubski
Na świat przyszedł w Gdyni w szpitalu na Placu Kaszubskim i jak podejrzewa, rajcy miejscy zawczasu przygotowali się na jego urodziny nazywając plac nazwiskiem, które Krzysztof otrzymał po Tacie. Lata dzieciństwa spędził na plaży w Sopocie budując zamki z piasku i pobierając nauki w tamtejszych żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach. Jako że liceum, które ukończył mieściło się blisko dworca kolejowego – niejako z rozpędu wsiadł do pociągu, który przywiózł go do Olsztyna. Tu postanowił się uczyć na lekarza medycyny weterynaryjnej. Z dużą stratą dla nauki polskiej odkrył istnienie Radia Studenckiego, które pochłonęło go rzutując na jego wyniki w indeksie.
Po 6 latach terminowania w rozgłośni amatorskiej postanowił spróbować swoich sił w radiu komercyjnym, skąd po 4 miesiącach rozczarowań trafił do programu miejskiego Radia Olsztyn, tak zwanego Radia na 103. Zawsze interesował się filmem. Chyba dlatego jego początki w Radiu Olsztyn to właśnie tematyka filmowa. Od 1994 roku jest współautorem magazynu filmowego “Kino Za Rogiem”.
Jego pasja zwierzęca przeniosła się na ukochanego owczarka niemieckiego Kubła, którego własnoręcznie uratował od niechybnej śmierci. Kubła przywieziono mu z małej wsi pod Brodnicą, gdzie jako dwumiesięczny szczeniak wpadł pod samochód. Początkowo, Krzysiek miał go tylko wyleczyć, ale w trakcie długotrwałej rehabilitacji tak się ze sobą związali, że nie mogą się rozstać.
Wszystkie pieniądze i debety w banku wydaje na podróże, które nigdy nie są na jego kieszeń i długo potem musi je spłacać. Ale jak zapewnia: miesiąc w Hawanie czy w Kuwejcie wart jest takich wyrzeczeń.
Marek Koter
Z Radiem Olsztyn związany od 1989 roku. Ze względu na ośmioletnią edukację muzyczną, od początku zajmował się muzyką. Muzyki słucha w zależności od nastroju. Lubi Bacha, Mozarta, rosyjskie romanse i dobry jazz. Jedną z jego pasji jest komputer. Bardzo lubi gry strategiczne. Może wtedy kierować frontami wirtualnej rzeczywistości. Dobrze wypoczywa z wędką w dłoni. Wolne chwile spędza w swoim domku na wsi, gdzie nigdy się nie nudzi.
Dobrze gotuje. Jego specjalnością są mięsa przyrządzane na wszelkie sposoby. Co roku Marek zajmuje się przygotowaniem Wigilijnej kolacji, a żona z córką pieką ciasta. To jedyne kulinarne zajęcie, którego nie lubi robić. Lubi dostawać prezenty. Z sentymentem wspomina czołg Rudy na baterie. Dziś już nie pamięta, czy to ten czołg rozbudził w nim zainteresowanie historią. Najbardziej pasjonuje go Średniowiecze i Druga Wojna Światowa. Chciałby polecieć na Marsa, bo jak mówi, czuje w sobie żyłkę kosmonauty. Chętnie zobaczyłby też Syberię i afrykańską puszczę.
W swoim życiu zdobył aż trzy medale. Wszystkie na kolonii w NRD. Miał wtedy 15 lat. Podczas międzynarodowych polsko-niemieckich zawodów sportowych rzutem na taśmę wygrał aż trzy konkurencje: skoki w dal i wzwyż oraz bieg na 60 metrów. Sportowe pasje znikły jednak wraz z zakończeniem podstawówki. Teraz trochę żegluje, choć nie potrafi pływać. Jest niesystematyczny, ale jak trzeba daje z siebie wszystko i nie liczy się z czasem. Nie lubi rutyny.
Alicja Kulik
Z wykształcenia filolog języka angielskiego. Nauczycielką była bardzo krótko, tłumaczką trochę dłużej, ale już wtedy radio wciągało ją, stawało się coraz ważniejsze, aż zwyciężyło. Jeszcze w Poznaniu współpracowała z Radiem Merkury. W 2000 roku trafiła do Radia Olsztyn. Interesują ją sprawy społeczne oraz historie ludzi żyjących na pograniczu kultur, tradycji i religii.
Lubi czytać, spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas z rodziną, podróżować. Nie lubi, kiedy mówi “nie mam czasu”. A czasem to się zdarza.
Maja Kwiatkowska
W Radiu Olsztyn od 2000 roku. Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej. Podobno już mając kilka lat Maja bawiła się z siostrą w radio, o czym niedawno przypomniała jej rodzina. Potem były marzenia o pisarstwie i pierwsze wymierne próby dziennikarskie, które miały pomóc w „szlifowaniu warsztatu” – tworzone od podstaw pisemko „Uczniak” w szkole podstawowej i wreszcie współpraca z „Gazetą Olsztyńską”. Zaczęło się od sylwestrowego felietonu, który ukazał się, kiedy Maja miała 14 lat. Potem było 7 lat publikacji na stronie młodzieżowej gazety – Luz Press, czasem też – „po sąsiedzku” – na stronie Luz Rock. Recenzje książek, relacje z festiwali muzycznych, wyjazdów, felietony.
Na studiach (filologia polska) Maja szefowała pismu literackiemu „Pagina”, pisywała w piśmie „Androgyne”, w ogólnopolskim, studenckim „Dlaczego?”, wreszcie – w „Portrecie”. Na warsztatach dziennikarskich w ośrodku PAPu w Zegrzu poznała Ewę Zdrojkowską z Radia Olsztyn i…wszystko się zmieniło. Po pierwsze: okazało się, że Maja ma tak zwany dobry, radiowy głos (czego sobie wcześniej nie uzmysławiała), po drugie: okazało się, że marzy o pracy w radiu (czego sobie wcześniej nie uświadamiała:)). Została zaproszona do radia przy Radiowej w Olsztynie i …to był strzał w dziesiątkę.
Od początku siedziała „przy sitku”, najpierw w audycjach młodzieżowych, potem w owianej legendą audycji „Gra i buczy” współtworzonej z Jolą Wiszniewską. Pracowała przy liście przebojów, robiła wywiady z muzykami. Później była praca reporterska, publicystyka, a także duet z Jackiem Panasem i wspólnie tworzone reportaże i seriale dokumentalne, wreszcie – „scheda po Jacku” , czyli rolnictwo i folklor – kolejne dziennikarskie zaskoczenia i kolejne miłości:)
W ostatnim czasie Maja dzieli czas radiowy między muzykę i publicystykę. Ma na koncie audycje: Skoro Świt, Raz na ludowo, Piosenki na życzenie, Piosenki z innej beczki, Studio Koncertowe Radia Olsztyn, uczestniczy w przygotowywaniu audycji publicystycznych, które także prowadzi.
Dziecięce zabawy naprawdę mogą mieć duże znaczenie, okazuje się…:)
Robert Lesiński
Od 1993 roku związany z Radiem Olsztyn. Kiedy na przesłuchaniach do studium dziennikarskiego zaproponowano mu współpracę, nie odmówił. Interesuje go dobra książka, turystyka, polityka i wędkarstwo. Na swoim koncie ma srebrną odznakę Turystyki Pieszej oraz srebrną odznakę Polskiego Związku Wędkarskiego. Dzięki niej ma ulgę przy opłacaniu składki wędkarskiej.
Lubi słuchać dobrej muzyki, najchętniej z lat 70. Jest fanem Deep Purple. Ma żonę Annę i dwójkę dzieci: mężczyzna jego życia – Karol i powód nieustającej dumy – Agatka. Wakacje swojego życia chciałby spędzić z rodzinką nad czystą rybną wodą. W pobliżu mogłyby być góry i Mc Donalds dla dzieci. Robert nie ma oryginalnych marzeń, a do innych nie chce się przyznać bo są śmieszne i banalne. Marzy o tym samym co wszyscy, tylko intensywniej… stąd początki łysiny.
Artur Lewandowski
W Radiu Olsztyn od maja 1993 roku. Podobnie jak Mark Twain pracował w 15 zawodach i 20 firmach. Oprócz tego, że jest fachowcem od sportu. Jako jedyny dziennikarz z Polski północno-wschodniej był akredytowany na Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000. W czasie olimpiady, jako korespondent i komentator, współpracował z sekcją polską Radia BBC w Londynie.
Ma trzy słabości. Największa to smaczne jedzenie, potem są piękne kobiety, a na końcu duże, szybkie samochody. Kilka razy w tygodniu gra w tenisa, rzadziej jeździ na rowerze. Dobrze czuje się w kuchni. Jego specjalnością jest pieczony w kombiwarze kurczak z ziemniaczkami.
Specjalista od załatwiania spraw wszelakich. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda potrzebuje paru dni.
Agnieszka Lipczyńska
Radio to jej wielka pasja i wyzwanie. Zaczęło się niewinnie, jeszcze w liceum, od wygrania pierwszej w życiu nagrody w liście przebojów Radia Olsztyn Raga Top.
Dziś trzy razy w tygodniu zaprasza Słuchaczy na Bliższe Spotkania z ciekawymi ludźmi i tematami oraz na rozmowy o teatrze w każdy środowy wieczór. W pracy ceni sobie rzetelność i odpowiedzialność za słowo.
Nie lubi gotować, ale bardzo lubi jeść. Uwielbia też podróżować, czytać, słuchać i… jeździć na nartach :))
Izabela Malewska
Z Polskim Radiem Olsztyn związana od 1997 roku. Dobrze czuje się w tematyce społecznej i dlatego ukończyła Animację Społeczno-Kulturalną na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Na co dzień pracuje w redakcji publicystyczno – informacyjnej przygotowując informacje i nagrania z najważniejszych wydarzeń w regionie.
Często jest niezdecydowana i roztrzepana – za co lubią ją inni. Iza często przebywa ze sportowcami, a jej ulubioną dyscypliną sportu jest piłka ręczna. Może dlatego, że jej mąż Marcin Malewski jest właśnie szczypiornistą. Kocha jeździć samochodem. Największym sentymentem darzy Fiaty 126 p – zwłaszcza te czerwone. A swoim samochodom nadaje przezwiska.
Jej ulubione kolory to zielony i niebieski… ale 90% jej ubrań jest w kolorze czarnym albo brązowym.
Najbardziej na świecie lubi gotować. Jej specjalnością są potrawy z serem i makaronem.
Liczy, że swoją starość spędzi z mężem Marcinem mieszkając na wybrzeżach Hiszpanii… marzy o Katalonii.
Marek Michalski
W Radiu Olsztyn od 2000 roku. Reporter, prezenter i felietonista. Autor kilkudziesięciu reportaży i seriali dokumentalnych. Prowadzi takie audycje jak: Codzienność, Dziecinada i programy kulturalne. Czasem można go usłyszeć w Niedzieli Odkrywców i Porannych Pytaniach. Co tydzień w Kinie Za rogiem można wysłuchać jego recenzji i felietonów filmowych.
Z wykształcenia fachowiec od reklamy i plastyk – teraz maluje dźwiękiem 🙂 Prywatnie: miłośnik podróży, dzikiej przyrody, fotografii oraz wszelkich sportów wodnych oraz zimowych.
Anna Minkiewicz-Zaremba
Dawno, dawno temu rodzice zapytali Anię, co chciałaby dostać na urodziny: radio, czy magnetofon. Wybrała radio. I wtedy się zaczęło… Została nałogową słuchaczką. Apetyt rósł i gdy tylko nadarzyła się okazja (warsztaty dziennikarskie na uczelni) trafiła do Radia Olsztyn na tzw. praktykę. A było to…dawno, dawno temu. Czas szybko leci!
W ciągu tych lat wiele się zmieniło: poznała Maćka, została żoną i mamą. Ale miłość do radia pozostała. Czasami mąż Ani jest o tę miłość zazdrosny. A radio od rodziców służy jej do dziś…
Mirosław Sochacki
Dziennikarską przygodę zaczął w 1987 roku od studenckiego radia “Emitor”. Z Radiem Olsztyn związał się 5 lat później. Największą przyjemność sprawia mu robienie reportaży. W wewnętrznych konkursach Radia Olsztyn za swoje audycje dwukrotnie otrzymał pierwszą nagrodę. A jako, że w pewnym okresie jego reporterski mikrofon pojawiał się wszędzie tam, gdzie strażackie sikawki – odznaczony został brązowym medalem “Zasłużony dla Ochotniczej Straży Pożarnej” (przypina go często w wolnych chwilach).
Jego hobby to zimowe kąpiele w jeziorze i wojenne starocie. W zimowe wieczory potrafi godzinami ślęczeć nad pordzewiałym hełmem, przywracając mu dawną świetność (ku chwale historii!). Marzy o domku na Suwalszczyźnie. Najchętniej spędziłby tam resztę życia (szkoda, że emerytura tak daleko!!!). Na wakacje swojego życia wybrałby się do Finlandii (jakie w tamtejszych jeziorach są ryby!)
Podobno jest ojcem najliczniejszej rodziny w całym Polskim Radiu. Ma dwie córki: Malwinkę i Igę oraz dwóch synów: Karola i Kamila. Na razie nie przejawiają przesadnego zainteresowania pracą taty (to trzeba będzie jeszcze naprawić!). Żonę Annę podziwia za cierpliwość… do niego.
Choć powyższe opisy mogłyby wskazywać, iż jest człowiekiem niezwykle aktywnym – cały wolny czas mógłby tak naprawdę przesypiać (co też z przyjemnością czyni…)
Sławomir Stelmaczonek
Dziennikarz i prezenter radiowy. Wcześniej autor publikacji w prasie regionalnej i ogólnokrajowej (recenzje teatralne, wywiady, korespondencje zagraniczne). Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W maju i czerwcu 1990 roku był stypendystą United States Information Agency w rozgłośni Voice of America w Waszyngtonie. Sławek Stelmaczonek był jednym z dziennikarzy akredytowanych przy szczycie Gorbaczow – Bush. Jego wielką pasją są podróże po świecie. Zwiedził niemal całą Europę, północną Afrykę, Hongkong brytyjski, Macao portugalskie i Chiny. Uczestniczył także w survivalowej wyprawie trans-australijskiej.
Na antenie Radia Olsztyn od 1990 roku prowadzi m.in. dwa popularne programy autorskie: “Świat bez granic” – gdzie robi wywiady z podróżnikami i cudzoziemcami odwiedzającymi Olsztyn oraz popularyzuje ciekawe formy zwiedzania świata oraz “Ze starej płyty” – gdzie prezentuje panoramę historii piosenki. W dorobku ma liczne wywiady z osobistościami ze świata teatru, filmu i estrady. Za swoją pracę został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.
Maciej Świniarski
W Radiu Olsztyn od 2002 roku, ana etacie od 2014. Początki to wklepywanie informacji do systemu komputerowego, potem – praca reporterska w newsroomie i redakcji publicystycznej. Po roku współpracy związał się z redakcją sportową, a że rozmiłowany jest w siatkówce, którą zna z autopsji, właśnie tej dyscyplinie poświęcił najwięcej swojej reporterskiej pracy. Z wiadomościami i publicystyką rozwodu nie wziął, a po 5 latach zaczął również czytać dzienniki na antenie Radia Olsztyn.
Pasjonat radia – często spędzający w rozgłośni po kilkanaście godzin dziennie. Poza anteną – w stopniu starszego wodzireja radiowych spotkań w miejscach przypadkowych.
Beata Świerkowska-Chromy
Marzyła o pracy pilota wycieczek zagranicznych. W ten sposób zarabiała na życie, jeszcze w czasach studenckich. Przez przypadek, a właściwie dzięki znajomości języka rosyjskiego, w 1992 roku trafiła do Radia Olsztyn. Na początku przygotowywała letnie serwisy informacyjne dla rosyjskich turystów i biznesmenów. Po paru miesiącach z ciekawości chwyciła za mikrofon i odkryła, że oprócz podróży istnieje jeszcze inny świat. Przez 8 lat w redakcji dzienników, teraz przez internet redaguje strony Radia Olsztyn, choć z dziennikami rozwodu nie wzięła.
Pasjonuje się Egiptem i jego historią. Jest uzależniona od podróży, dlatego nigdy w życiu nie udało jej się odłożyć pieniędzy. Zimą najchętniej wyjeżdża do ciepłych krajów, latem nad morze.
Monika Szczygło
Monika przygodę z radiem rozpoczęła od pisania pracy licencjackiej na temat audycji dla dzieci w Polskim Radiu Olsztyn. Jeszcze na studiach dołączyła do zespołu audycji „Dziecinada” i od 10 lat prowadzi małych słuchaczy przez labirynty konkursów i zagadek oraz wywołuje uśmiech na ich twarzach. Oprócz dzieci ma pod swoją opieką także radiową młodzież. W audycji „Bez spiny” dyskutuje z licealistami na wiele różnorodnych tematów.
Specjalizuje się także w tematach związanych z kulturą. Do tej pory można ją było usłyszeć w audycjach takich jak „Nawigator Kulturalny”, „Strefa Kultury”, „Informacje Kulturalne”. Przygotowywała również „Wieczory Autorskie”. Dużą satysfakcję od lat dają jej rozmowy z artystami o muzyce, sztuce i filmie. Prezentowała je przez kilka lat w swojej autorskiej audycji „Przy kawie”.
Prywatnie jest miłośniczką muzyki i filmu. W pierwszej kwestii jej guru jest Freddie Mercury. To właśnie utwory formacji Queen najchętniej śpiewa podczas jazdy samochodem. Jeżeli chodzi o filmy podziwia w szczególności te w reżyserii Davida Lyncha. Dzięki serialowi „Miasteczko Twin Peaks” zrozumiała, że „Sowy nie są tym, czym się wydają”. Wiele tematów związanych z filmem miała przyjemność prezentować w audycji „Kino za rogiem”.
W wolnych chwilach odwiedza właśnie kino i spotyka się z bliskimi. Lubi podróżować, na razie po Europie, jednak marzy jej się długa wyprawa po Stanach Zjednoczonych słynną Route 66. Monika jest stypendystką dystryktu Rotary Polska-Ukraina-Białoruś, w 2014 roku otrzymała Stypendium im. Bohdana Kurowskiego przeznaczone dla młodych dziennikarzy.
Mariusz Trzmiel
Ewa Zdrojkowska – Ogrodowczyk
Dopóki nie została szczęśliwą posiadaczką ogródka nie wierzyła w życie pozaradiowe. Ogródek co prawda w żaden sposób radia nie zastępuje, ale pozwala nabrać dystansu do wielu spraw.
Swoją przygodę z Radiem Olsztyn zaczęła jako studentka polonistyki w 1979 roku. Pracowała prawie we wszystkich redakcjach, z wyjątkiem muzycznej, ale to tylko dlatego, że Budkę Suflera uznaje za jedyny godny lansowania zespół.
Idealnie spędzany czas – z książką na leżaku w ogródku, z maleńką przerwą na gotowanie czegoś pysznego sobie i swoim bliskim.