Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O edukacji i pomocy rodzinie. Programy rządu PiS na konferencji w Ełku

W Ełku grupa działaczy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowała konferencję prasową przed biurem Platformy Obywatelskiej.

Programy społeczne realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości były tematem konferencji prasowej w Ełku.

Jak podkreśla senator Małgorzata Kopiczko, są to w dużej mierze programy skierowane na pomoc rodzinie, takie jak „500 plus”, „Dobry Start”, „Maluch+ i problemy skierowane na rozpowszechnienie opieki przedszkolnej i szkolnej.

00:00 / 00:00

Właśnie o edukacji mówił też wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. Jak zaznaczał, sytuacja szkół w Polsce i regionie jest teraz dużo lepsza, niż w czasie rządów PO. Jego zdaniem obecnie rynek pracy jest teraz ustabilizowany, dzięki czemu nauczyciele mają pracę, a szkoły nie są likwidowane, chyba że są to bardzo małe placówki. Bardzo ważne jest też doinwestowanie systemu edukacji – dodawał wicekurator.

00:00 / 00:00

W przyszłym roku będzie rekordowy wzrost subwencji oświatowej – w porównaniu do tego roku, w 2023 będzie to skok o 20 procent. Z drugiej strony, działacze PiS mówili też o programach skierowanych na pomoc seniorom – takich jak „Senior+”  czy „Klub+” , a także o wprowadzeniu 13. i 14. emerytury.

Omówiony został także rozwój inwestycji strategicznych w 8 samorządach mazurskich do których dotarło pół miliarda złotych na takie inwestycje jak remonty dróg czy instalacji wodociągowych.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w PiS
Wojciech Kossakowski: nic nie wskazuje, aby Rosjanie chcieli otworzyć front ze strony Kaliningradu

Nadal uważamy, że niemiecką baterię Patriotów lepiej rozmieścić w Ukrainie – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski, członek sejmowej komisji obrony....

Zamknij
RadioOlsztynTV