Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy stadion dla Olsztyna? Jeszcze nie teraz, ale jest zapowiedź zmian

Konferencja prasowa prezydenta Piotra Grzymowicza

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz zwołał konferencję w ratuszu w sprawie remontu stadionu przy alei Piłsudskiego.  Oświadczył, że znalazły się pieniądze na rewitalizację płyty boiska.

Prace miałyby polegać na wymianie drenażu, zainstalowaniu ogrzewania boiska oraz całkowitej wymianie murawy. Koszt szacowany jest na 3,5 miliona złotych. Początek prac? Prawdopodobnie w maju.

Konferencji przysłuchiwał się przewodniczący komisji sportu i rekreacji – Jarosław Babalski z PiS, który tydzień temu krytykował władze miasta za stan, w jakim jest olsztyński stadion.

Jest to antywizytówka miasta Olsztyna. Cieszę się, że presja wywarta na prezydenta odniosła skutek i prace nad płytą boiska rozpoczną się w maju

– powiedział Jarosław Babalski.

Decyzja prezydenta  spowodowana jest wydarzeniami ostatnich tygodni, z powodu fatalnego stanu murawy odwołany został mecz Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów. Teraz Biało-niebiescy mają grać na stadionie w Ostródzie.

Więcej w naszych serwisach informacyjnych oraz w Kronice Sportowej po 19.05.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stadion, remont, Piotr Grzymowicz, prezydent, pilne, "Nowy stadion dla Olsztyna"
Zastępca sekretarza generalnego NATO odwiedziła międzynarodowy batalion w Bemowie Piskim

Najpierw Litwa, Łotwa i Estonia, a teraz Polska. Zastępca Sekretarza Generalnego NATO odwiedziła międzynarodowy batalion stacjonujący z Bemowie Piskim na Mazurach. Rose Gottemoeller spotkała się z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV