Nowy sprzęt w szpitalu wojewódzkim. Pacjentów czekają utrudnienia
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Olsztynie rozpoczyna modernizację Zakładu Medycyny Nuklearnej. Dzięki dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy możliwa będzie wymiana dotychczasowych gammakamer na nowoczesny, bardziej precyzyjny i bezpieczny sprzęt.
W związku z rozpoczynającym się 1 grudnia remontem, w najbliższych miesiącach mogą pojawić się czasowe ograniczenia w diagnostyce, w tym dłuższy czas oczekiwania na badania.
To oznacza, że zmniejszymy możliwości pracy Zakładu Medycyny Nuklearnej o mniej więcej połowę. Problem polega na tym, że podobne działania modernizacyjne prowadzone są jednocześnie w innych ośrodkach w kraju, między innymi w Gdańsku i Białymstoku, bo te ośrodki również otrzymały pieniądze z KPO i też mają krótki czas realizacji i ograniczają przyjęcia pacjentów
– powiedziała Marta Gołąb-Kocięcka, rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.
Rzeczniczka dodała, że po zakończeniu modernizacji Zakład Medycyny Nuklearnej zostanie wyposażony w sprzęt najnowszej generacji, co zwiększy precyzję diagnostyki, poprawi bezpieczeństwo pacjentów i podniesie dostępność badań w całym regionie.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: J. Golon
Redakcja: P. Jaguszewski


























