Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesny biurowiec na Wyspie Spichrzów w Elblągu. „Ta inwestycja jest dla nas szansą”

Wyspa Spichrzów w Elblągu. Fot. info.elblag.pl

Spółka Porta Mare, która zbuduje na Wyspie Spichrzów w Elblągu nowoczesny biurowiec wykonała już pierwsze formalne zabiegi związane z inwestycją.

Elbląg jest objęty rządowym programem Fabryka, realizowanym przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miejska zgodziła się na wejście miasta do spółki z Agencją i przekazała jej 1,5 hektara gruntu nad rzeką Elbląg.

– Spółka już działa – informuje prezes Porta Mare Dariusz Andrzejewski, który jednocześnie odpowiada za realizację Programu Fabryka.

Ta inwestycja jest dla nas szansą – uważa radny Marek Pruszak z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, który zabiegał o objęcie nim Elbląga.

Elbląg – spółka Porta Mare 2

Porta Mare zbuduje na Wyspie Spichrzów biurowiec o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 50 milionów złotych. Prace powinny zostać zakończone do 2023 roku.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inwestycja, Wyspa Spichrzów
Rusza akcja „Uwolnijmy Stary Rynek”. Elbląski samorząd zachęca artystów do prezentowania swoich dzieł

Elbląg zachęca artystów do prezentowania swoich talentów na Starym Mieście. Samorząd po raz czwarty ogłasza akcję Uwolnijmy Stary Rynek. Zaproszenie jest kierowane do osób tworzących sztukę....

Zamknij
RadioOlsztynTV