Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowelizacja ustawy o sądach i przyszłoroczny budżet Olsztyna. Oglądaj audycję Jeden na jednego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość
  • Andrzej Wyrębek – Konfederacja

Projekt nowelizacji ustawy o sądach

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu posłowie zajęli się zgłoszonym przez Prawo i Sprawiedliwość projektem nowelizacji ustawy o sądach. Zabrania ona sędziom m.in. badania, czy inni sędziowie zostali powołani zgodnie z prawem, zakazuje również kolegiom sądów i samorządowi sędziowskiemu wypowiadania się na tematy polityczne oraz formułowania uchwał mogących wyrażać wrogość wobec innych organów państwa. Po co takie zapisy w polskim prawie?

Budżet Olsztyna na 2020 rok

W przyszłym roku dochody Olsztyna wyniosą 1 miliard 370 milionów złotych, a wydatki 1 miliard 437 milionów. Deficyt budżetowy to 67 i pół miliona złotych, czyli o połowę mniej, niż w roku bieżącym.

Posłuchaj audycji Jeden na jednego

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, sejm, prawo, sądownictwo, głosowanie, budżet, Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Wyrębek, opozycja, video, Radosław Nojman
Niebezpieczne chemikalia w olsztyńskiej oczyszczalni ścieków. „Substancja mogła pochodzić z osiedla Redykajny lub Gutkowo”

Olsztyńska oczyszczalnia ścieków pracuje normalnie – służby sprawdzają, jak doszło do zanieczyszczenia jej toksyczną substancją ropopochodną. Substancję ropopochodną wykryto w środę późnym popołudniem w jednym ze...

Zamknij
RadioOlsztynTV