Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowelizacja budżetu, kopalnia Turów i wypadki przy pracy. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Audycja publicystyczna My, Wy, Oni, czyli spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i organizacji pracodawców. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Krzysztof Krzyżaniak – NSZZ Solidarność
  • Jarosław Szunejko – OPZZ
  • Rafał Laskowski – Konfederacja Lewiatan

Nowelizacja budżetu
Rząd przyjął w ubiegłym tygodniu nowelizację budżetu na 2021 rok. Ma być więcej pieniędzy, dochody budżetu państwa mają być wyższe o ponad 78 miliardów złotych w stosunku do pierwotnego planu. Są też pomysły, na co je wydać: na służbę zdrowia, drogi, koleje, czy inwestycje samorządowe.

Handel w niedzielę
Sejm zaostrzył przepisy dotyczące handlu w niedziele. Nie tak łatwo będzie być placówką pocztową – sklep będzie musiał udowodnić, że ponad połowę przychodów czerpie właśnie z przesyłek.

Kopalnia Turów
Solidarność zapowiada protest przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w sprawie Turowa i kar nałożonych na Polskę za działalność tej kopalni.

Rośnie liczba wypadków przy pracy
Województwo warmińsko-mazurskie wciąż z bardzo wysokim wskaźnikiem wypadkowości. W wypadkach przy pracy w pierwszym półroczu zostało poszkodowanych prawie tysiąc pracowników. Jak zmienić ten stan rzeczy?

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za A. Piedziewicz

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, handel, budżet, kopalnia, niedziela, Turów
Na pracownika osunęła się hałda piasku. Mężczyzna znalazł się trzy metry pod ziemią

W Rybnie w powiecie działdowskim doszło do wypadku podczas prac instalacyjnych. 39-letni pracownik został przysypany piaskiem. Do zdarzenia doszło przed południem podczas kopania rowów do instalacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV