Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe samochody straży granicznej. „Sprawdzą się w wymagającym terenie”

Fot. MSWiA

9 nowoczesnych samochodów terenowych otrzymali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Będą wykorzystywane do ochrony polsko-rosyjskiej granicy.

Są to nowe pojazdy – toyota land cruiser. Jeden z najlepszych, nowoczesnych, wyposażony w wiele innowacyjnych technicznie rozwiązań, który sprawdzi się u naszych obrońców granic. Odbierał je osobiście nowy komendant W-MOSG. Kosz jednego to 343 tysiące złotych. Jest wyposażony lepiej niż standardowa wersja, świetnie sprawdzi się w wymagającym terenie

– powiedział Radiu Olsztyn wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

00:00 / 00:00

Fot. W-MOSG

Samochody zostały kupione z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”.

Do wszystkich oddziałów Straży Granicznej w kraju mają w sumie trafić 62 pojazdy terenowe. Ich łączna wartość wynosi około 21,3 mln zł.

Fot. W-MOSG

Fot. MSWiA

Fot. MSWiA

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, straż graniczna, samochody, polsko-rosyjska
Strażnicy graniczni rozbili międzynarodową grupę przestępczą produkującą papierosy

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się produkcją nielegalnych papierosów. Zabezpieczono krajankę i...

Zamknij
RadioOlsztynTV