Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe przepisy dla przedsiębiorców. Zobacz kogo obowiązuje Jednolity Plik Kontrolny

Fot. pixabay

Przedsiębiorców, nawet tych najmniejszych, od stycznia czekają poważne zmiany. Wszyscy będą musieli, co miesiąc, przesyłać do skarbówki informacje o operacjach gospodarczych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Firmy inaczej niż dotychczas będą się też rozliczać z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorcy będą musieli, co miesiąc, wysyłać Jednolity Plik Kontrolny przez specjalną aplikację, którą można pobrać ze strony Ministerstwa Finansów. Jak prawidłowo wysłać deklarację można się dowiedzieć podczas szkoleń dla mikroprzedsiębiorców, które obywają się w każdy wtorek w urzędach skarbowych w całym kraju.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że dużo prościej będą się też rozliczać pracodawcy. To za sprawą e-składki, która zastąpi dotychczasowe 3 lub 4 przelewy. Do tego konieczny jest indywidualny numeru rachunku składkowego. ZUS wysyłał te numery przedsiębiorcom listami poleconymi. Jeśli ktoś nie dostał jeszcze swojego numeru, powinien jak najszybciej wyjaśnić to w ZUS-ie.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatki, przedsiębiorczość, przedsiębiorca, ZUS, skarbówka
Mirosław Bujnowski: Na Warmii i Mazurach na emeryturę przeszło 60 procent uprawnionych

14 tysięcy osób z okolic Olsztyna i Elbląga zdecydowało się przejść na emeryturę po zmianie przepisów. Uprawnionych do tego jest około 36 tysięcy. Przypomnijmy, że od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV