Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe pracownie w szkole zawodowej w Braniewie. Uczniowie skorzystają z nich we wrześniu

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie

Mimo tego, że do końca czerwca nie ma zajęć, to otwarcie nowych pracowni w braniewskim Zespole Szkół Zawodowych było świętem.

We wrześniu uczniowie będą korzystać z najnowocześniejszej pracowni w historii szkoły, czyli pracowni symulacji wirtualnych oraz gastronomicznej.

– Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, na kierunki, które są potrzebne u nas w powiecie – wyjaśnia starosta braniewski Karol Motyka.

Jak sami wiemy, na rynku pracy potrzeba ludzi z wykształceniem głównie zawodowym. Tylko dobre osprzętowienie pracowni w szkołach daje im dużą wiedzę i praktykę.

Młodzież uczy się nie tylko w szkole. Warunkiem dobrego przygotowania do każdej profesji są także praktyczne lekcje z mistrzami w zawodach. Jak wyjaśnia starosta Karol Motyka, jest możliwe dzięki umowom zawartym z lokalnymi przedsiębiorcami różnych branż.

00:00 / 00:00

A już niedługo w pracowni symulacji wirtualnych stanie jedyny w powiecie braniewskim symulator samochodu ciężarowego i autobusu, na którym szkolić będą się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych. Dodajmy – stworzenie nowych pracowni było możliwe dzięki unijnej dotacji na projekt „ZSZ- profesjonalny start na rynku pracy”.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Braniewie

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, szkoła zawodowa, Karol Motyka
Część mieszkańców chce odwołania burmistrza. W niedzielę w Pieniężnie odbędzie się referendum

W najbliższą niedzielę odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Pieniężna. Zaplanowane było na 26 kwietnia, ale zostało przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. Mieszkańcy Pieniężna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV