Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe pociągi, szybszy czas przejazdu i rozszerzona oferta międzynarodowa. PKP zapowiada rozkład jazdy na sezon 2019/2020

Fot. Archiwum RO

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, oraz rozszerzenie oferty międzynarodowej – PKP Intercity i PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowały założenia rocznego rozkładu jazdy na sezon 2019/2020.

Nowym pociągiem  będzie TLK Nogat łączący Elbląg i Warszawę z czasem przejazdu około 3 godziny i 35 minut, EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę w odwrotnej relacji, wracający na Podkarpacie.

Także Pisz i Szczytno znajdą się wśród miast obsługiwanych przez przewoźnika.  Stanie się to w lipcu 2020 roku, gdy pociągi z Białegostoku do Olsztyna będą kursować trasą objazdową po zamknięciu linii przez Giżycko.

Łącznie PKP Intercity wprowadzi dodatkowe postoje na 28 stacjach. Jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach i miejscowościach. W każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. Z kolei w kolejnym rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, przekroczona zostanie liczba 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi.


Przewoźnik rozszerzy także ofertę połączeń międzynarodowych. W czerwcu 2020 roku uruchomiona zostanie piąta para połączeń łączących Warszawę i Berlin. IC Batory z Pragi i Budapesztu poprowadzi grupę wagonów do Moskwy, zaś IC Mickiewicz relacji Warszawa – Brześć – Warszawa będzie skomunikowany z pociągiem do Mińska. Wydłużenie relacji składu TLK Rozewie zapewni całoroczne połączenie do Żyliny na Słowacji. Pociąg zapewni codzienne skomunikowanie Trójmiasta, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Katowic ze Słowacją.

Południe Polski zostanie skomunikowane z Czechami i Austrią poprzez uruchomienie dwóch nowych połączeń relacji Przemyśl – Graz – Przemyśl i Przemyśl – Ostrawa – Przemyśl. Będzie także więcej pociągów sezonowych do Czech. Trzy składy: TLK Wydmy, TLK Wolin i TLK Pirat zapewnią skomunikowanie Czech z Helem, Łebą, Kołobrzegiem i Świnoujściem.

 

Źródło: PKP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, kolej, PKP Intercity, podróż, połączenia, trasy, PKP Polskie Linie Kolejowe
Kolejne przystanki dla pasażerów i wiadukt pod torami. PKP rozpoczyna remont na trasie z dworca głównego w Olsztynie do Gutkowa

Rozpoczynają się budowlane na modernizowanej trasie kolejowej Olsztyn Główny - Gutkowo. Oznacza to budowę nowych przystanków, ale także utrudnienia w ruchu pociągów. Na 6,5-kilometrówym odcinku powstaną...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV