Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne przystanki dla pasażerów i wiadukt pod torami. PKP rozpoczyna remont na trasie z dworca głównego w Olsztynie do Gutkowa

Fot. PKP PLK

Rozpoczynają się budowlane na modernizowanej trasie kolejowej Olsztyn Główny – Gutkowo. Oznacza to budowę nowych przystanków, ale także utrudnienia w ruchu pociągów.

Na 6,5-kilometrówym odcinku powstaną nowe miejskie przystanki kolejowe – Olsztyn Likusy przy ulicy Jeziornej i Olsztyn Redykajny przy Hozjusza. Rozbudowany o nowy peron będzie też przystanek Śródmieście. Ta modernizacja ma znacznie przyspieszyć poruszanie się po Olsztynie i poprawić dostępność do kolei mieszkańcom sąsiednich miejscowości.

Wraz z rozpoczęciem prac – czyli od 13 września (piątek) podróżnych czekają zmiany. Będzie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza na połączeniach do Elbląga, ale podróżni będą musieli skorzystać z autobusów tylko na trasie Olsztyn Główny – Gutkowo, dalej przesiądą się już na pociąg. Na trasie Olsztyn – Braniewo w czasie prac w ogóle nie będzie pociągów – tam będą kursowały wyłącznie autobusy. Poza tym pociągi spółki PKP Intercity będą kursowały drogą okrężną przez Iławę, z pominięciem stacji Morąg, Pasłęk i Elbląg, za wyjątkiem pociągu Stańczyk, który ze Szczecina zamiast do Olsztyna, dojedzie tylko do Gutkowa.

Dzięki tej inwestycji, przy ulicy Jeziornej w miejscu, gdzie teraz jest przejście przez tory, wykonawca robót wybuduje też tunel pieszo-rowerowy. Modernizacja 6,5-kilometrowej trasy Olsztyn Główny – Gutkowo będzie kosztowała ponad 66 mln zł, prace mają się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Elbląg, Olsztyn, kolej, remont, Gutkowo, Redykajny, Likusy, Polskie Linie Kolejowe
Radni Elbląga transparentni i bez tajemnic. Każdy może śledzić ich pracę przez internet

Mieszkańcy Elbląga i osoby zainteresowane pracą tamtejszej rady miasta będą mogli na bieżąco śledzić działania radnych. Odnowiono stronę internetową, która przez ostatnie lata istniała, ale nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV