Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Noc Muzeów w skansenie w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku już  od kilku lat w tę szczególną noc organizuje wyjątkowe atrakcje. W tym roku zaprasza na kolejną, równie ciekawą odsłonę tego wydarzenia. 

O godz. 18.30 otwarta zostanie najnowsza wystawa „Galeria Mazurskiego Portretu Moi i Twoi Sąsiedzi” Waldemara Mierzwy. Wernisaż odbędzie się przed obiektem z Burdajn. Kolejny punkt programu to zwiedzanie Muzeum wieczorową porą. Opowieści etnografa skupią się wokół portretu kulturowego dawnych Mazurów. Dowiemy się także wiele o architekturze i ciekawych wierzeniach. Spacery z muzealnikiem odbędą się o godz. 19.30 i 20.00 (zbiórka na placu kamiennym przy kościele).

Zwieńczeniem wieczornych atrakcji będzie koncert zespołu Chrust prezentującego słowiańską muzykę w stylu etno elektro. Zespół Chrust z Gdańska jest laureatem wielu folkowych konkursów muzycznych. Wygrał ubiegłoroczną edycję konkursu młodych kapel Fest Muza. Chrust to pełna emocji, charakteru i słowiańskości muzyka. Miks delikatnych, białych śpiewów i mocarnych bębnów z nowoczesnym brzmieniem elektronicznym łączy ze sobą dwa światy. Świat bogów, wierzeń i szeptuch z obecnym światem internetu i spełnienia. Chrust swoją muzyką przenosi do nowych, nieodkrytych zakamarków duszy. Koncert odbędzie się w zabytkowej Stodole z Królikowa.

NOC MUZEÓW w skansenie w Olsztynku

Data: 14 maja 2022
Godzina: 18:30 – 22:00

18:30 – otwarcie wystawy „Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi”
19:30 i 20:00 – wieczorny spacer z muzealnikiem
21:00 – koncert zespołu Chrust

Wstęp jest bezpłatny.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek
Kilka filii i tysiące wykształconych dzieci. Jubileusz Samorządowej Szkoły Muzycznej

Samorządowa Szkoła Muzyczna w Dywitach obchodzi 12-lecie istnienia. Z tej okazji uczniowie i absolwenci placówki, a także jej filii w Barczewie, Biskupcu, Olsztynku i Dobrym Mieście,...

Zamknij
RadioOlsztynTV